Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Yüksek öğretime kayıt hakkı kazanmış Açık Öğretim Lisesi öğrencilerine duyuru

Yüksek öğretime kayıt hakkı kazanmış Açık Öğretim Lisesi öğrencilerine duyuru

BAKANLIK MAKAMINA

 

      Genel Müdürlüğümüz bünyesinde faaliyetlerini yürüten Açık Öğretim Liselerinde kayıtlı öğrencilerin bir kısmı 2019 yılında yapılan sınavlar sonucunda bir yüksek öğretim kurumuna kayıt yaptırma hakkı kazanmıştır. Bu durumda olan öğrencilerden, 2019-1 döneminde yapılan açık öğretim kurumları sınavlarında başarısız olup mezun olamayanların üniversite kayıtları 31 Aralık 2019 tarihinden sonra silinecektir.

 

       Açık Öğretim Liseleri Yönetmeliğinin 29. Maddesinde "Herhangi bir ortak dersi başaramayan öğrenci, bu dersi iki dönem daha alır. Bu iki dönem sonunda da başarısız olan öğrenci, bu dersin kredisini alamaz. Mezuniyet kredisini seçmeli derslerden tamamlar. Öğrenci başarısız olduğu ortak dersi tekrar alabilir." ifadesi yer almaktadır.

 

       Herhangi bir yüksek öğretim kurumuna kayıt yaptırma hakkı kazanmış Açık Öğretim Liselerinde mezuniyet için gerekli krediyi sağlamış fakat ortak derslerden muaf olmak için 3 defa sınava girmemiş öğrencilerin üniversite kayıtlarının silinmemesi için; mezuniyet kredisini tamamlamış olmak ve ortak derslerden en az l (bir) defa sınava girmiş olmak şartıyla başarısız oldukları ortak derslerden sorumlu tutulmaması ve dönem şartı aranmaması Genel Müdürlüğümüzce uygun görülmektedir.

        Makamlarınızca da uygun görülmesi halinde olurlarınıza arz ederim.

                                                                                                                                                                          Mehmet Nezir GÜL 

                                                                                                                                                                            Genel Müdür V.

 

İlgili Bakanlık Olur için TIKLAYINIZ.,

Emniyet Mahallesi Boğaziçi sokak No 23 Teknikokullar Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.