Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Yeni Bir Anlayış, Yeni Bir Bakış Açısı: 2023 Eğitim Vizyonu Açıklandı

Yeni Bir Anlayış, Yeni Bir Bakış Açısı: 2023 Eğitim Vizyonu Açıklandı

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN, Millî Eğitim Bakanımız Ziya SELÇUK, Millî Eğitim Bakan Yardımcılarımız Reha DENEMEÇ, İbrahim ER, Mahmut ÖZER, Mustafa SAFRAN, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir GÜL, diğer MEB Genel Müdürleri ile yoğun dinleyici katılımının bulunduğu 2023 Eğitim Vizyonu Toplantısı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde 23 Ekim 2018 Salı günü saat 14.00’te gerçekleştirildi. 

 

2023 Eğitim Vizyonunda; Vizyonun Eğitim Felsefesi, Uygulanacak Temel Politikalar, İçerik ve Uygulama, Okul Gelişim Modeli, Öğrenme Analitiği Araçlarıyla Veriye Dayalı Yönetim, Ölçme ve Değerlendirme, İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi ve Yönetimi, Okulların Finansmanı, Teftiş ve Kurumsal Rehberlik Hizmetleri, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Özel Eğitim, Özel Yetenek, Yabancı Dil Eğitimi, Öğrenme Süreçlerinde Dijital İçerik ve Beceri Destekli Dönüşüm, Erken Çocukluk, Temel Eğitim, Orta Öğretim, Fen ve Sosyal Bilimler Liseleri, İmam Hatip Ortaokulları ve Liseleri, Mesleki ve Teknik Eğitim, Özel Öğretim ile Hayat Boyu Öğrenmeye ilişkin içeriklerin yanı sıra 2023 Eğitim Vizyonu Takvimine yer verilmektedir. 

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk tarafından açıklanan 2023 Eğitim Vizyonunun yeni bir soluk ve heyecan getirmesini dileriz. Milletimize, eğitim camiamıza ve tüm öğrencilerimize hayırlı olsun.

 

 

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.