Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Yabancı Öğrenci Bilgi İşletim Sistemi (YOBİS) Eğitiminin Üçüncüsü Antalya’da Yapıldı

Yabancı Öğrenci Bilgi İşletim Sistemi (YOBİS) Eğitiminin Üçüncüsü Antalya’da Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) işbirliğiyle, e-okula kayıtları yapılamayan ve geçici eğitim merkezlerinde öğrenim gören Suriyeli öğrenciler için geliştirilen Yabancı Öğrenci Bilgi İşletim Sisteminin (YÖBİS) kullanımı ve sistemde yapılan güncellenmelerin kullanıcılara aktarılması amacıyla üçüncü eğitim Antalya’da yapıldı.

26-29 Kasım 2018 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilen eğitime yabancı uyruklu öğrencilerin eğitimlerinden sorumlu 81 İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve İl Koordinatörleri katılım sağladı.

Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL’ün açılış konuşmalarının ardından yabancı uyruklu öğrencilerin eğitimine yönelik sunum yapıldı. 

Eğitimde, YÖBİS’te yapılan değişiklikler kullanıcılara aktarıldı ve sistemde karşılaşılan sorunlara yönelik çözüm yolları gösterildi. Ayrıca, Suriyeli gönüllü eğiticilerin görev ve sorumlulukları ile Şartlı Eğitim Yardımı konularında Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) yetkilileri sunumlar yaparak eğitime katkıda bulundu. 

Eğitim sırasındaki küçük grup çalışmaları sayesinde katılımcılar yaşadıkları güçlükleri, çözüm önerilerini ve iyi örnekleri tartışma fırsatı buldu. 

 

 YÖBİSYÖBİSYÖBİS

 

 

 

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.