Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Yabancı Öğrenci Bilgi İşletim Sistemi (YÖBİS) Eğitimi Başladı

İl Millî Eğitim Müdürlükleri, YÖBİS kullanıcıları ve geçici eğitim merkezi koordinatörlerine yönelik gruplar hâlinde verilecek 3’er günlük YÖBİS eğitimi Genel Müdürümüz Sn. Mehmet Nezir GÜL’ün katılımıyla 19 Mart 2018 tarihinde Antalya’da başladı.
Yabancı Öğrenci Bilgi İşletim Sistemi (YÖBİS) Eğitimi Başladı

Ülkemizde geçici koruma altında bulunan Suriyelilerin eğitim ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik Bakanlığımızca eğitim öğretim faaliyetlerini destekleyici çeşitli çalışmalar yürütülmektedir. Bakanlığımızca yürütülen çalışmalar ve planlamalarda yabancı uyruklu öğrencilere ait YÖBİS’te yer alan çeşitli istatistikler temel alınmakta ve bu istatistiklere dayalı politikalar geliştirilmektedir. Geliştirilen politikaların verimliliği ve etkinliğinin sağlanması adına Antalya ilinde Bakanlığımız ile UNICEF iş birliğinde 19-24 Mart 2018 tarihleri arasında gruplar halinde gerçekleştirilen 3’er günlük YÖBİS eğitimi tamamlandı. Eğitimlere Suriyelilerin yoğun olarak bulunduğu Adana, Ankara, Antalya, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Konya, Mersin ve Sakarya illerinden İl Millî Eğitim Müdürlükleri YÖBİS kullanıcıları ile geçici eğitim merkezi koordinatörleri katılım sağlandı.
 

Eğitimde e-okula kaydı yapılan Suriyeli öğrenciler, kimlik numarasız öğrenciler, Suriyeli öğrencilerin denklik işlemleri, okul bilgileri güncellemeleri, öğrenci ve çalışan işlemleri hakkında bilgiler aktarılmış, yaşanan problemler varsa çözüm yollarına ilişkin bilgi alışverişinde bulunuldu.

Eğitim programının açılışı Genel Müdürümüz Sn. Mehmet Nezir GÜL tarafından yapıldı.

Genel Müdürümüz Geçici Eğitim Merkezi ve Halk Eğitimi Merkezlerine Ziyarette Bulundu.

 

Genel Müdürümüz Sn. Mehmet Nezir GÜL Suriyeli öğrencilerin öğrenim gördüğü Fatma Parıltı Geçici Eğitim Merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulundu ve öğrencilerle sohbet etti. 

 

Ardından Çamlıbel Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve Azize Kahraman Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünü ziyaret etti. 

 

Ayrıca ziyaretlerde Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Sn. Emine Erdoğan hanımefendinin başlattığı okuma yazma kursları ile Meslek Edindirme ve Kişisel Gelişim Kurslarını da ziyaret etti.

 

 HBOGM_YÖBİSHBOGM_YÖBİSHBOGM_YÖBİSHBOGM_YÖBİSHBOGM_YÖBİSHBOGM_YÖBİSHBOGM_YÖBİSHBOGM_YÖBİSHBOGM_YÖBİS

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.