Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretilmesi Hizmet İçi Eğitim Kursu Tamamlandı

Gaziantep, Şanlıurfa, Kilis ve Hatay illerinde görev yapan, sınıflarında Suriyeli öğrenci bulunan Türkçe ve Sınıf öğretmenlerine yönelik "Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretilmesi" hizmet içi eğitim kursu Genel Müdürümüz Sn. Mehmet Nezir GÜL’ün kapanış konuşmaları ile tamamlandı. 
Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretilmesi Hizmet İçi Eğitim Kursu Tamamlandı

Bakanlığımız ile Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ) iş birliğinde devam eden “QUDRA - Suriye ve Irak Krizine Karşılık Vermek Amacıyla Suriyeli Mülteciler, Ev Sahibi Topluluklar ve Yerinden Edilmiş Kişilerin Dayanıklılıklarının Güçlendirilmesi” programı kapsamında Gaziantep, Şanlıurfa, Kilis ve Hatay illerinde görev yapan sınıfında Suriyeli öğrenci bulunan öğretmenlere yönelik düzenlenen hizmet içi eğitimlerden ilki "Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretilmesi" alanında Sınıf ve Türkçe öğretmeninin katılımıyla Genel Müdürümüz Sn. Mehmet Nezir GÜL’ün kapanış konuşmaları sonrasında Mersinde tamamlandı.

 

Mersin Suphi Öner Öğretmenevinde 5-16 Mart 2018 tarihleri arasında 2 hafta boyunca devam eden eğitim için program kapsamında çalışma yapılan 4 ilden 110 öğretmen eğitime katılım sağladı. 

 

Hizmet içi eğitime katılan öğretmenlere, hâlen çalıştıkları illerdeki Suriyeli öğrencilerin Türkçe dil becerilerini ve Türkiye´de eğitim öğretim hayatına intibak etmek için Türk dilinde akademik yeterliliklerini geliştirmek için konu alanı uzmanlar ve akademisyenler tarafından dersler verildi.

 

Eğitimlerin farklı illerde devam etmesi planlanmaktadır. 

 

Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri Toplantısı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir GÜL’ün Katılımıyla Yapıldı.

 

Toplantıya Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL başkanlık ederken,  Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Adem KOCA, Müdür Yardımcısı Emre DURU ve 13 İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri katıldı. 

 

Mersin ilinde gerçekleşen Hayat Boyu Öğrenme Semineri ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri Toplantısı için Mersin´de bulunan Genel Müdürümüz Sn. Mehmet Nezir Gül, Mersin Valisi Ali İhsan SU´ya nezaket ziyaretinde bulundu.

 

Ziyarette Genel Müdürümüze Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Adem KOCA eşlik etti.

 

Genel Müdürümüz Sn. Mehmet Nezir GÜL kabullerinden ötürü Vali SU´ya teşekkürlerini iletti.

 

HBOGMHBOGMHBOGMHBOGMHBOGM

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.