Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

“Suriye Krizine Yanıt Olarak Türkiye’de Dayanıklılık Projesi: Yetişkinler için Türkçe Dil Eğitimi” Eğitici Eğitimleri Tamamlandı.

Millî Eğitim Bakanlığı ve UNDP Türkiye tarafından yürütülmekte olan “Suriye Krizine Yanıt Olarak Türkiye’de Dayanıklılık Projesi: Yetişkinler için Türkçe Dil Eğitimi” kapsamında hazırlanmakta olan harmanlanmış Türkçe dil eğitimlerinde görev alacak eğiticilere yönelik eğitimler 24-28 Aralık’ta İstanbul’da düzenlenen son eğitimle tamamlandı. 
“Suriye Krizine Yanıt Olarak Türkiye’de Dayanıklılık Projesi: Yetişkinler için Türkçe Dil Eğitimi” Eğitici Eğitimleri Tamamlandı.

Adana, Bursa, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kilis, Konya, Mersin ve Şanlıurfa illerinde yürütülmekte olan “Suriye Krizine Yanıt Olarak Türkiye’de Dayanıklılık Projesi: Yetişkinler için Türkçe Dil Eğitimi” ile Geçici Koruma Altındaki 52.000 yetişkin Suriyeliye, halk eğitimi merkezlerinin beşeri ve fiziki alt yapısı kullanılarak A1, A2 ve B1 seviyelerinde harmanlanmış eğitim modeline uygun Türkçe dil eğitimi verilmesi amaçlanmaktadır. Diğer taraftan Gaziantep ili Şehitkâmil ilçesinde bir adet halk eğitimi merkezinin inşa edilmesi ile proje kapsamındaki 53 halk eğitimi merkezinin de başta bilgisayar laboratuvarları olmak üzere teknik kapasitelerinin artırılmasına yönelik çalışmalar da yürütülmektedir.

Türkiye’de yabancılara Türkçe öğretmek amacıyla ilk defa kullanılacak olan harmanlanmış eğitim modeli için içerik ve sistem geliştirme çalışmaları devam ederken bir yandan da bu modele uygun eğitimleri verebilecek eğiticilerin eğitimleri düzenlenmiştir. 19-23 Kasım ve 26-30 Kasım tarihlerinde Antalya’da, 10-14 Aralık tarihlerinde Eskişehir’de ve 24-28 Aralık tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen dört etapta farklı branşlardan toplam 288 eğiticinin eğitimi tamamlanmıştır. Bu eğitimler esnasında halk eğitimi merkezlerinin idarecileri ile yapılan toplantılar yoluyla da projeye ilişkin uygulama detayları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

 

31-12-201831-12-201831-12-201831-12-2018

 

 

 

 

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.