Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Roman Projesi 1. Yönlendirme Komitesi

Roman Projesi 1. Yönlendirme Komitesi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın ana sorumlu olduğu,  Sağlık Bakanlığı ve Bakanlığımızın yararlanıcı olduğu, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve WYG Türkiye liderliğindeki konsorsiyumun teknik destek sağladığı, Genel Müdürlüğümüzün de yararlanıcı olarak yer aldığı “Romanların Yoğun Olarak Yaşadığı Yerlerde Sosyal İçermenin Desteklenmesi Projesi” hazırlık çalışmaları tamamlanarak uygulamalar başlatılmıştır.

Proje kapsamında genel hedefimiz, Roman vatandaşlarımıza verilen temel eğitim, mesleki eğitim, hayat boyu öğrenme, sosyal koruma ve sosyal yardım gibi temel kamu hizmetlerinin kalitesinin yükseltilmesi, bu hizmetleri veren kurum ve kuruluşlar arasında gerekli eşgüdümün artırılması ve pilot bölgelerde yaşayan Roman vatandaşlarımızın temel kamu hizmetlerine erişiminin ve istihdam edilebilirliğinin artırılmasıdır.

Bu çerçevede, projenin Yönlendirme Komitesinde yer alan projenin ana paydaşlarını, gerçekleştirilen faaliyetler konusunda haberdar etmek ve önümüzdeki dönem gerçekleştirilmesi planlanan aktiviteler konusunda paydaşların görüş ve tecrübelerinden faydalanmak üzere 15 Aralık 2016 tarihinde Ankara Anadolu Hotels Downtown’da 1. Yönlendirme Komitesi Toplantısı yapılmıştır. Toplantıya Roman Sivil Toplum Kuruluşları, pilot illerin Vali Yardımcıları, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu temsilcileri katılmışlardır.

 

19-12-201619-12-201619-12-2016

   

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.