T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü
Ana Sayfa  Haberler  Okullar Hayat Olsun Projesi Eskişehir İl Yürütme Kurulu Toplantısı
Okullar Hayat Olsun Projesi Eskişehir İl Yürütme Kurulu Toplantısı Yayın tarihi: 21.01.2013 - 20:03 - Görüntülenme Sayısı: 1022

Eskişehir Yürütme Kurulu Toplantısı 17.01.2013 tarihinde Genel Müdürümüz Doç. Dr. Mustafa Kemal BİÇERLİ başkanlığında Eskişehir Odunpazarı Toplantı Salonunda ilgili grup başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

          Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği arasındaki 13/12/2011 tarihli işbirliği protokolüne dayalı olarak uygulamaya geçirilmiştir.

          Okullar Hayat Olsun Projesi”nin temel amacı; okulların velilerin, mahallelinin ve çevrenin hizmetine açılması, öğrenciler ve yetişkinler için birer “hayat boyu öğrenme merkezi” ve eğlenme ve dinlenme aktivitelerine imkân veren “yaşayan güvenli alanlar” haline dönüştürülmesidir.

          Bu çerçevede belediyelerle işbirliği yapılarak Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren tüm okulların eğitim öğretim saatleri dışında, hafta sonlarında ve yaz aylarında derslikleri, kütüphaneleri, bilgi teknoloji sınıfları, çok amaçlı salonları, konferans salonları, spor salonları ve okul bahçeleri toplum hizmetine açılmaktadır.

          Okul bahçeleri Orman ve Su İşleri Bakanlığı, belediyeler ve ilgili sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapılarak fiziki yapılarına uygun projelere göre yeniden düzenlenecek, peyzaj ve tasarımı yapılarak ve ağaçlandırılarak öğrencilerin, mahallelinin ve çevrenin yararlanabileceği alanlar haline getirilmektedir.

          Bu kapsamda Okullar Hayat Olsun Projesi Eskişehir İl Yürütme Kurulu toplantısı Genel Müdürümüz Doç. Dr. Mustafa Kemal BİÇERLİ başkanlığında gerçekleştirilmiştir.

Okullar Hayat Olsun Projesi Eskişehir İl Yürütme Kurulu Toplantısı

Okullar Hayat Olsun Projesi Eskişehir İl Yürütme Kurulu Toplantısı