Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Nijer Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı Heyetinin Genel Müdürlüğümüzü Ziyaretleri

Genel Müdürümüz Sayın Ali Rıza ALTUNEL, Nijer Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı tarafından Genel Müdürlüğümüze ziyarete gelen heyete Genel Müdürlüğümüzce yapılan yaygın eğitim faaliyetleri hakkında bilgi verdi.
Nijer Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı Heyetinin Genel Müdürlüğümüzü Ziyaretleri

Ülkemize gelen Eğitim Kabine Müdürü Soumana Amadou başkanlığındaki Nijer Eğitim Bakanlığı Heyeti, Genel Müdürlüğümüzce yapılan yaygın eğitim faaliyetleri hakkında bilgi aldılar.

 

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sayın Ali Rıza ALTUNEL, ülke genelinde 987 Halk Eğitimi Merkezi’nde 3000’den fazla öğretim programının uygulandığını, bu merkezlerde verilen eğitimler neticesinde çok sayıda kursiyerin kendi işlerini de kurarak istihdama katkı sağladıklarını ifade etti.

 

Genel Müdürümüz, kitlesel göç hâlinde ülkemize sığınan geçici koruma kapsamında bulunan eğitim çağındaki Suriye vatandaşlarının da eğitim hizmetlerinden sorumlu Genel Müdürlük olduklarını ifade ederek, Türk vatandaşlarına sağlanan eğitim haklarından Suriyelilerin de eşit şekilde yararlandıklarını belirtti.

 

Örgün eğitimin dışında kalmaları nedeniyle eğitimin bireylere sağladığı kültürel, sosyal, akademik kazanımlardan faydalanamayan kesimlere yönelik yaygın eğitim faaliyetleri hakkında bilgilendirilen Nijer Heyeti ziyaretten oldukça memnun kaldıklarını ifade ettiler.

 

Heyet, Türkiye’de uygulanan yaygın eğitim sisteminin bir benzerinin, eğitimin dışında kalmış Nijer vatandaşlarına da uygulanabilmesi için hangi çalışmaların yapılabileceği konusunda bilgi alışverişinde bulunduktan sonra Genel Müdürümüz Sayın Ali Rıza ALTUNEL’in Nijer Eğitim Bakanlığı Heyetine Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün eğitimle ilgili yaptığı çalışmalardan ve kendilerine verilen bilgilerden dolayı memnuniyetlerini belirterek Genel Müdürlüğümüzden ayrıldılar.

 

04-10-201704-10-201704-10-201704-10-201704-10-2017

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.