Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Meslek Standartlarına Uyumlu Öğretim Programı Geliştirme Semineri

Meslek Standartlarına Uyumlu Öğretim Programı Geliştirme Semineri

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı halk eğitimi merkezlerinde uygulanacak olan kurs programlarının hazırlanması ve güncellenmesi amacıyla Rize Çayeli Hizmet içi Eğitim Enstitüsünde  15-19 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlenen Meslek Standartlarına Uyumlu Öğretim Programı Geliştirme Seminerinin açılışı gerçekleştirilmiştir.

Meslek Standartlarına Uyumlu Öğretim Programı Geliştirme konusunda düzenlenen bu seminerde Ulusal Meslek Standartlarının ve ortaöğretim programlarının incelenmesi, meslek standartlarına uygun kurs programlarının geliştirilmesi, yeterlik tablosu, işlem analiz formu, modül bilgi sayfası ve taslak çerçeve öğretim programı geliştirme konularında katılımcılara bilgilendirmeler yapılmıştır. Programda konuşmalarını gerçekleştiren Rize İl Millî Eğitimi Müdürümüz Sayın Yaşar KOÇAK, konuşmalarında Rize’de gerçekleştirilen eğitim, öğretim etkinliklerine ilişkin bilgiler vererek Rize’nin kültürel ve doğal mirasını görsellerle ve örneklerle anlatmıştır. Arkasından Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL, hayat boyu öğrenmenin önemi ve sürdürülebilirliği konularında katılımcılara bilgiler vermiş ve uygulanmakta olan kurs programlarının yapısı, uygulama şekilleri, hazırlanması ve gerekliliği konularında tespitlerde bulunmuştur. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürümüzün konuşmalarını müteakip Program Koordinatörü Doktor Öğretim Üyesi Yeliz ÇELEN tarafından genel ve mesleki ve teknik eğitim kurslarının geliştirme süreçlerine ilişkin bilgiler verilerek, örnek uygulamalar yaptırılmıştır. Hizmet içi Eğitim çalışması kapsamında din eğitimi, el sanatları eğitimi, unutulmaya yüz tutmuş meslekler eğitimi, özel eğitim, bilişim teknolojileri, kimya teknolojileri, yabancı dil, spor yenilenebilir enerji alanlarında kurs programları katılımcılardan oluşan altı farklı komisyonda çalışılmıştır. 

 

15-04-201915-04-201915-04-201915-04-201915-04-201915-04-201915-04-2019

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.