Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Kurumlarımızda Yüz Yüze Eğitim Başlıyor

Kurumlarımızda yüz yüze eğitim faaliyetlerine 11 Ocak itibarıyla başlanacak. 
Kurumlarımızda Yüz Yüze Eğitim Başlıyor

Yüz yüze eğitim kararının uygulanmasında aşağıdaki şartlar göz önüne alınacaktır.

Buna göre hafta içi ve hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu saatlere dikkat edilecek. 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunan kişilerin günlük saat 10.00 - 13.00 ve 13.00 - 16.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlamaları kursiyer planlamasında dikkate alınacaktır.

20 Kasım 2020 tarihinde durdurulan kurslardan eksik kalan saatlerin tamamı yüz yüze eğitim olarak uygulanacak ve kurs kapanış tarihleri güncellenecektir.

Ücretli usta öğreticilerin fiili çalışacakları süreler esas alınarak, ek ders ücretleri ile sigorta gün ve prim miktarları buna göre tahakkuk ettirilecektir.

Uzaktan eğitim uygulamalarına Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'nün uygun gördüğü programlar ve izin verilen kurumlar dışında yer verilmeyecektir.

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Açılmayacak

Mesleki Açık Öğretim Lisesi ile Açık Öğretim İmam Hatip Lisesinin yüz yüze alan derslerine uzaktan eğitim yöntemiyle devam edilecektir.

 Örgün ve açık ortaöğretim kurumlarından mezun olanlara yönelik düzenlenen destekleme ve yetiştirme kursları Bakanlığımız tarafından açıklama yapılana kadar açılmayacaktır.

Kurs açma - kapatma ve kursa katılacakların sayısı ile ilgili olarak MEB Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yönetmeliği'nin 45.madde hükümleri uygulanacaktır.

Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu da dikkate alınarak hayat boyu öğrenme kurumlarındaki eğitim faaliyetlerine 11.01.2021 tarihinden itibaren yüz yüze başlanacak ancak salgının seyrine göre İl/İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile kursların kapatılması veya yeniden açılabilmesi mümkün olacaktır.

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.