Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

KARANLIĞI AYDINLANANLAR ÖYKÜ YARIŞMASI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, eski hükümlülerin istihdamı konusunda önyargıları kırmak, sosyal ve ekonomik anlamda toplumsal duyarlılığı geliştirmek amacıyla Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü iş birliğiyle "Karanlığı Aydınlananlar" öykü yarışması başlatılmıştır.
KARANLIĞI AYDINLANANLAR ÖYKÜ YARIŞMASI

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Adalet Bakanlığı,  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, MÜSİAD, TOBB, TESK,  üniversiteler ve yerel yönetimler işbirliğinde yürütülen "Avrupa Yetişkin Öğrenimi Gündemi 4 Projesi" kapsamında; başta eski hükümlüler olmak üzere yetişkinlerin temel becerilerinin geliştirilerek etkin vatandaşlar olarak yaşamlarına devam etmelerinin ve istihdam edilebilirliklerinin artırılması amacıyla çeşitli faaliyetler yapılmaktadır. Bu çerçevede "Karanlığı Aydınlananlar" öykü yarışması düzenlenmiştir.

Denetimli serbestlik yükümlüleri ve eski hükümlülerin katılabildiği yarışmada, katılımcılar, önceden hüküm giymelerinden dolayı iş ve sosyal hayatlarında karşılaştıkları zorluk ve ön yargıları aşmak ve başarıya ulaşmak için yaptıkları hayat hikayelerini paylaşacaklar.

Yarışmaya, katılımlar 13 Eylül'de sona erecektir. Katılmak isteyenler, en fazla 15 sayfadan oluşan eserlerini, ülke genelinde bulunan 139 denetimli serbestlik müdürlüklerine veya proje pilot illerinde (Eskişehir, Bursa, Malatya, Ordu, Hatay, Mardin, Manisa) seçilen halk eğitimi merkezlerine teslim edilecektir.

Yarışma kapsamında, Türkiye genelinde ve 7 bölgede ilk üçe giren eserler 11 Kasım'da açıklanacaktır. Türkiye birincisine 3 tam altın, ikincisine 2 tam altın ve üçüncüsüne 1 tam altın verilecektir. Bölgelerde ilk üçe giren eser sahipleri de yarım altın ile ödüllendirilecektir.

 

 08-08-2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proje Tanıtım Broşürü

Öykü Yarışması Broşürü

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.