Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Kahramanmaraş’ta Açık Öğretim Okulları 2016/2 Dönemi Mezunları Diplomalarını Törenle Aldılar…

Kahramanmaraş’ta Açık Öğretim Okulları 2016/2 Dönemi Mezunları Diplomalarını Törenle Aldılar…

Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda gerçekleşen diploma töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Açılış konuşmasını yapan Açık Öğretim Lisesi Müdürü Mustafa SAĞIR; “Kahramanmaraş, taşıdığı potansiyel ile Hayat Boyu Öğrenme konusunda en başarılı illerimiz arasındadır. Özellikle istihdama yönelik yatırımlar ve Suriye’den gelen kardeşlerimizin eğitilmesi konusunda Kahramanmaraş’ta oldukça başarılı işlere imza atılmıştır. İlimizde Açık Öğretim Okullarına kayıtlı vatandaşların sayısı ise 13 bine ulaşmıştır.” dedi.

Kahramanmaraş’a gelmiş olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Açık Öğretim Daire Başkanı Mehmet Zeki BAŞYEMENİCİ ise yaptığı konuşmada; Açık Öğretimden her yıl 100 bin öğrencinin mezun olduğunu ve bu mezun olan öğrencilerin yükseköğrenime devam etmeleri hususundaki arzusunu dile getirerek, “Kahramanmaraş, 2016 yılında 13 bin mezun verdi. Bu öğrencilerimizin zaman kaybetmeden yükseköğrenime devam etmelerini arzuluyoruz. Bakınız, her yıl Açık Öğretim Okulları mezunları arasından her yaş ve gruptan 80 bin öğrencimiz üniversite eğitimine başlıyor. Dolayısıyla insanlarımızın içindeki okuma aşkına hizmet verebilmenin gururunu yaşıyoruz.” dedi. 

Açılış konuşmalarının ardından büyük beğeni toplayan müzik dinletisi gösterisi sunulmuş, akabinde mezunlar adına yapılan öğrenci konuşmalarında duygulu anlar yaşanmıştır. Diploma töreni öğrencilere diplomaların takdimi ve yılsonu sergi açılışı ile sona ermiştir. 

 

30-05-201730-05-2017

 

 

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.