Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

İspanya Devletinin Sosyal İçerme Çalışmaları Roman Projesi Kapsamında İncelendi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının ana sorumlu,  Sağlık Bakanlığı ve Bakanlığımızın yararlanıcı olduğu, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve WYG Türkiye liderliğindeki konsorsiyumun teknik destek sağladığı, Genel Müdürlüğümüzün de yararlanıcı olarak yer aldığı “Romanların Yoğun Olarak Yaşadığı Yerlerde Sosyal İçermenin Desteklenmesi Projesi” kapsamında İspanya’ya çalışma ziyareti düzenlendi.
İspanya Devletinin Sosyal İçerme Çalışmaları Roman Projesi Kapsamında İncelendi

Genel Müdürlüğümüzün yararlanıcısı olduğu ‘’Romanların Yoğun Olarak Yaşadığı Yerlerde Sosyal İçermenin Desteklenmesi Projesi” kapsamında İspanya’ya çalışma ziyareti düzenlendi. İspanya’da sosyal içerme alanında yapılan kamu yapılandırmaları ve sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarının incelendiği ziyarette Avrupa Sosyal Fonu İdari Birimi (UAFSE), Roman Sekreterliği Vakfı  (FSG), Sağlık, Sosyal İşler ve Eşitlik Bakanlığı  Roman Topluluğu Devlet Konseyi, Eşitlik ve Sosyal Politikalar Konseyi, Fakali adlı Roman kadın birlikleri federasyonu, idari kurumlar arasındaki koordinasyonun arttırılması amacıyla kurulan Comisionado Polígono Sur, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Kamu İstihdam Kurumu (SEPE) ile görüşülmüş, bilgi alışverişinde bulunulmuştur.


İnceleme ziyaretine Müsteşar Yardımcımız Muhterem Kurt, Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Sedat Abdulhakimoğulları, İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Cengiz Orta, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, Ar-Ge ve Projeler Daire Başkanı Gülderen Özdemir ve proje ekibi katılmışlardır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığının üst düzey yöneticilerinin de katıldığı toplantılarda sosyal içerme kapsamında İspanya’da yapılan çalışmalar yerinde incelenmiş, gerekli raporlamalar başlatılmıştır. 

 

16-03-201716-03-201716-03-201716-03-201716-03-201716-03-2017

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.