Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Hızlandırılmış Eğitim Projesi (HEP) “Rehberlik Eğitimi Çalıştayı” 9-10 Ocak’ta Ankara’nın Kızılcahamam İlçesinde Gerçekleştirildi

Hızlandırılmış Eğitim Projesi (HEP) “Rehberlik Eğitimi Çalıştayı”  9-10 Ocak’ta Ankara’nın Kızılcahamam İlçesinde Gerçekleştirildi

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) iş birliğinde Suriyeli çocuklara sunulacak eğitim imkanlarının kalitesinin artırılması amacıyla yürütülmekte olan Hızlandırılmış Eğitim Projesi kapsamında 9-10 Ocak 2019 tarihlerinde Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde “Rehberlik Eğitimi Çalıştayı” gerçekleştirildi. 

Çalıştaya Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Murat AŞIM, UNICEF temsilcileri, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Hızlandırılmış Eğitim Programı Proje Ekibi, proje uygulama il ve ilçelerindeki Millî Eğitim Müdürlüklerinde görev yapmakta olan yöneticiler, Rehberlik Araştırma Merkezleri ve çeşitli okullarda görev yapan yönetici ve rehber öğretmenler, Suriye’li gönüllü öğreticiler ve akademisyenler katılım sağladı. 

Çalıştay açılışında konuşma yapan Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Murat AŞIM, savaş ve terör yüzünden ülkemize göç eden Suriyeli komşularımızın ülkemizde yeniden hayata tutunmalarına yardımcı olmak adına Genel Müdürlüğümüz tarafından pek çok çalışma yürütüldüğünü, bu bağlamda Suriyeli çocukların örgün eğitim sistemine entegrasyonu ile birlikte sosyal ve psikolojik olarak  desteklenmesinin de önem arz ettiğini vurguladı. 

Çalıştayda Ankara Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Cem BABADOĞAN ve Dr. Öğr. Üyesi Gökhan ATİK rehberliğinde gerçekleştirilen gurup çalışmaları ile mevcut rehberlik programları değerlendirilerek projenin ilerleyen süreçlerinde   kullanılması öngörülen bir rehberlik programı hazırlandı. 

 

 

11-01-201911-01-201911-01-201911-01-201911-01-2019

 

Emniyet Mahallesi Boğaziçi sokak No 23 Teknikokullar Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.