Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi-2 Projesi Kalite Güvence Sistemi Çalışma Grubu

Proje kapsamında Kalite Güvence Sistemi Çalışma Grubu eğitimi gerçekleştirildi.
Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi-2 Projesi Kalite Güvence Sistemi Çalışma Grubu

HAYAT BOYU ÖĞRENMENİN GELİŞTİRİLMESİ-2 PROJESİ KALİTE GÜVENCE SİSTEMİ ÇALIŞMA GRUBU

 

Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi-2 Projesi kapsamında Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüz ile Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü temsilcilerine Ankara’da Kalite Güvence Sistemi ile ilgili göstergeler ve araçların geliştirilmesine yönelik beş günlük eğitim verilmiştir.
 

22-24 Haziran ile 27-28 Haziran 2016 tarihlerinde düzenlenen beş günlük eğitimde Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi-2 Projesi Eğitim Uzmanı Donald Paterson tarafından Kalite Güvence’ye İlişkin Temel İlkeler, Avrupa’da Mesleki ve Teknik Eğitimde Kalite Güvencesi, Kalite Güvence Terimleri, Birim Yazma ve Geçerli Kılma Süreçleri konularında eğitim gerçekleştirilmiştir.
 

Eğitimde Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanlığı Eğitim Uzmanı Mehmet Zeki Oktay program hazırlama ve onay süreçlerine ilişkin katılımcıları bilgilendirmek üzere bir sunum yapmıştır.
 

Mesleki Yeterlilik Kurumu’ndan katılan Dilek Torun Mesleki Yeterlilik Kurumunu tanıtarak Geçerli Kılma Süreçleri hakkında bilgi vermiştir.
 

Kalite Güvence Sistemi Çalışma Grubu eğitimleri beşer günlük iki periyotta önümüzdeki aylarda da devam edecektir.

 

 

01-07-201601-07-201601-07-2016

Emniyet Mahallesi Boğaziçi sokak No 23 Teknikokullar Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.