Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi 2 Projesi Bilgilendirme Toplantıları

Proje kapsamında Bilgilendirme Toplantıları’nın on birincisi 11 Ağustos 2016 tarihinde Elazığ’da gerçekleştirildi.
Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi 2 Projesi Bilgilendirme Toplantıları

HAYAT BOYU ÖĞRENMENİN GELİŞTİRİLMESİ 2 PROJESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI

11 AĞUSTOS ELAZIĞ

 

Genel Müdürlüğümüz tarafından ülkemizde gelişen insan kaynakları kapasitesine “Hayat Boyu Öğrenme” kavramını tanıtarak katkıda bulunmak hedefiyle hayata geçirilen Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi–2 Projesi Bilgilendirme Toplantılarından 11.si 11 Ağustos 2016 tarihinde Elazığ’da gerçekleştirilmiştir. 

Elazığ bilgilendirme toplantısının açılış konuşmalarını Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sayın Ali Rıza ALTUNEL, Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Sedat ABDULHAKİMOĞULLARI ile Elazığ İl Millî Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ gerçekleştirmiştir.

Elazığ bilgilendirme toplantısının katılımcıları Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’ne bağlı kurumların temsilcileri, ilgili STK temsilcileri, üniversitelerin sürekli eğitim merkezlerinden temsilciler, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerinin temsilcileri, paydaşlar ve özel sektör temsilcilerinden oluşmuştur. 

Toplantıların sabah oturumlarında Proje Teknik Destek Ekibi, projeyi tanıtan sunumlarını gerçekleştirmiş, ardından katılımcılarla birlikte masa başı takım çalışmaları gerçekleştirilerek il düzeyinde “Hayat Boyu Öğrenme” ile ilgili sorunlar, beklentiler ve çözüm önerileri değerlendirilmiştir.

Genel Müdürümüz Sayın Ali Rıza ALTUNEL proje açılış konuşmalarının ardından ildeki Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne bağlı kurum müdürleri ile sorunlar ve çözüm önerilerine yönelik istişari bir toplantı gerçekleştirmiştir. Kurum müdürleri kurumlarındaki hayat boyu öğrenme faaliyetleri ile ilgili paylaşımlarda bulunmuşlardır. Ayrıca, Genel Müdürümüz Elazığ Merkez Halk Eğitimi Merkezi’ne de bir ziyaret gerçekleştirmiştir. Burada devam eden kursları ziyaret etmiş, eğiticiler ve kursiyerlerle görüşerek kurslarda üretilen ürünleri incelemiştir.

 

12-08-201612-08-201612-08-2016

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.