Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi-2 Projesi Bilgilendirme Toplantıları

Proje kapsamında 24 pilot ilde düzenlenecek olan bilgilendirme toplantıları 31 Mayıs 2016 tarihinde Adana’da başladı.
Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi-2 Projesi Bilgilendirme Toplantıları

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortaklaşa finanse edilen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın Sözleşme Makamı olarak yer aldığı Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi 2 Projesi kapsamında hayat boyu öğrenme olanaklarını, kapsamlı stratejilerin geliştirilmesi ve uygulanması aracılığıyla iyileştirmek; hayat boyu öğrenme konusunda farkındalık yaratmak ve hayat boyu öğrenmeye katılım oranını artırmak amaçlanmaktadır.

Proje kapsamında 24 pilot ilde düzenlenecek olan bilgilendirme toplantıları 31 Mayıs 2016 tarihinde Adana’da başladı. Bilgilendirme Toplantısının açılış konuşmaları Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Sayın Sedat Abdulhakimoğulları ve Adana Vali Yardımcısı Cengiz Horozoğlu tarafından yapıldı. 

Bilgilendirme toplantılarının ikincisi ise 01 Haziran 2016 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmaları İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Sayın Veysi Çivilibal ve Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Sayın Sedat Abdulhakimoğulları tarafından yapıldı.

Yoğun katılımın sağlandığı toplantılarda Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı kurumların temsilcileri, ilgili Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, üniversitelerin sürekli eğitim merkezlerinden temsilciler, il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri temsilcileri, paydaşlar, özel sektör temsilcileri ile yerel ve ulusal basın hazır bulundular.

Toplantıların sabah oturumunda Proje Teknik Destek Ekibi projeyi tanıtan sunumlarını gerçekleştirdiler. Öğleden sonraki oturumda ise masa başı takım çalışmaları gerçekleştirilerek il düzeyinde Hayat Boyu Öğrenmeyle ilgili sorunlar, beklentiler ve çözüm önerileri değerlendirildi.

 

02-06-201602-06-201602-06-201602-06-201602-06-201602-06-2016

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.