Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi-2 Projesi 7 Uzmanlık Merkezi İle Eşleştirme Faaliyeti

Proje kapsamında 7 Uzmanlık Merkezi ile işbirliği yapacak olan eş kurumlar bir araya geldi.
Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi-2 Projesi 7 Uzmanlık Merkezi İle Eşleştirme Faaliyeti

“Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi-2 Projesi kapsamında 4 mesleki teknik eğitim alanında 7 meslekte yatay ve dikey geçişe imkân tanıyan eğitim, öğrenme, ölçme ve değerlendirme materyalleri geliştirilmesi çalışmalarını yürütmek üzere 40 ilden yetişkin eğitimi sunan 42 kurum ve bu kurumlar arasından da 7 Uzmanlık Merkezi belirlenmiştir. 

Seçilen 42 yaygın eğitim kurumunun temsilcileri 29-30 Haziran 2016 tarihlerinde Ankara’da bir araya gelmişlerdir. Etkinliğin ilk günü sabah oturumunda, proje uzmanı E.Gökhan Tanrısevdir 7 Uzmanlık Merkezi seçim kriterlerini içeren sunumu gerçekleştirmiştir. Teknik Destek Ekibi takım lideri Sean Curley proje hakkında bilgilendirme yapmıştır. Öğleden sonraki oturumda ise 42 yaygın eğitim kurumunun temsilcileri ile işbirliği yapılacak konular, görev ve sorumlulukların tartışıldığı bir çalıştay gerçekleştirilmiştir.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Sedat Abdulhakimoğulları etkinliğin ikinci gününde yaptığı konuşmada dört sektör ve yedi meslekte gerçekleştirilecek program çalışmalarının yapılacağı uzmanlık merkezlerinin önemine değinmiş, bu merkezlerin projenin diğer çıktıları için de birer uygulama merkezi olacağını vurgulamıştır. Abdulhakimoğulları konuşmasında bu çalışmaların diğer 35 yaygın eğitim kurumu ile işbirliği içerisinde yürütüleceğini ifade etmiştir. Öğleden sonraki oturumda AB komisyonu adına Profesör Mustafa Balcı uzmanlık merkezlerinin önemine değinen bir konuşma gerçekleştirmiştir.

Uzmanlık Merkezleri ve çalışma yapacakları alanlar:

İstanbul Kartal Halk Eğitim Merkezi - Biyogaz Sistemleri Personeli

Bursa Nilüfer Mesleki Eğitim Merkezi - Otomotiv Elektromekanikçisi

Eskişehir Büyükşehir Baksan Mesleki Eğitim Merkezi - Metal İşleri Seri Üretim Tezgâh İşçisi

İzmir Bornova Mesleki Eğitim Merkezi - Isıtma ve Doğalgaz İç Tesisat Yapım Personeli

Adana Çukurova Mesleki Eğitim Merkezi - Mekanik Bakımcı

Samsun İlkadım Mesleki Eğitim Merkezi - Isı Yalıtımcısı

Ankara Gazi Mesleki Eğitim Merkezi - Ahşap Kalıpçı / Betonarme Demircisi / Betoncu

Hayat boyu öğrenme ilkeleri kapsamında tüm ilgili taraflar arasında işbirliğinin güçlendirilmesinin hedeflendiği çalışma kapsamında 7 Uzmanlık Merkezi ile diğer merkezler arasında Eşleştirme Protokolü imzalanacaktır. Uzmanlık merkezleri bu protokol kapsamında ev sahipliği yapacakları 5 günlük eşleştirme etkinlikleri aracılığıyla bilgi ve deneyimlerini paydaş kurumlara aktaracaktır.

 

01-07-201601-07-201601-07-201601-07-201601-07-201601-07-201601-07-201601-07-2016

Emniyet Mahallesi Boğaziçi sokak No 23 Teknikokullar Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.