Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

"HAYAT BOYU ÖĞRENMEDE KALİTE TAKİP SİSTEMİ TOPLANTISI" GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Hayat Boyu Öğrenme kurumlarında etkinlik ve verimliliğin artırılması amacıyla Bakan Yardımcımız Sayın Nazif YILMAZ başkanlığında Genel Müdürümüz Sabahattin DÜLGER ve 81 il millî eğitim müdürümüzle "Hayat Boyu Öğrenmede Kalite Takip Sistemi" toplantısı gerçekleştirildi.


Toplantı Bakan Yardımcımız Nazif YILMAZ'ın kalite takip sisteminin tanıtımını yaptığı açılış konuşması ile başladı.

 

Kalite Takip Sisteminde kurumların ulaşacağı kitlenin her il için aylık %1 olarak belirlenmesinin ardından bu hedefe ulaşmak için kurumsal kapasitenin geliştirilmesi, fiziki imkânların iyileştirilmesi,  yönetici ve öğreticilerin işbirliği, tanıtım, farkındalık, sosyal ve kültürel etkinlikler için çalışmalar yapılmasının kararlaştırıldığı toplantıda faaliyetlerin gerçekleşme durumunun da raporlar aracılığıyla takip edilmesi karara bağlandı.

 

Bakan Yardımcımız Nazif YILMAZ yürütücüsünün Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, paydaşlarının ise Temel Eğitim, Orta Öğretim, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüklerinin olduğu Aile Okulu Projesi'nin de müjdesini verdi. Projede yetişkinlere aile eğitimi ile ilgili eğitimler verileceğini ve projenin Ankara, İstanbul, İzmir, Samsun, Şanlıurfa ve Erzurum illerinde başlatılacağını belirtti.

 

Genel Müdürümüz Sabahattin DÜLGER'in 2022 yılı kursiyer hedefinin on milyon olduğunu hatırlattığı toplantıda, il müdürlerimizden okullarla işbirliği yaparak uygun dersliklerinin kurs yeri olarak belirlenmesi konusunda öncü olmalarının önemini vurguladı.

 

Genel Müdürümüz toplantının sonunda Sıfır Atık Kütüphanelerinin oluşturulması aşamasında özveri ile çalışan kurumlara teşekkürlerini dile getirirken diğer kurumların da kütüphane oluşturma çalışmalarına hız kazandırması gerektiğini belirtti.

 

Toplantı iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

03-03-202203-03-2022

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.