Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

HAYAT BOYU ÖĞRENME ÜRÜN KATALOĞU TANITIMI YAPILDI.

"Hayat Üretimde Bereket Var" Projesi kapsamında, İstanbul'da faaaliyet gösteren olgunlaşma enstitüleri ve halk eğitimi merkezleri tarafından üretilen ürünlerin tanıtılması amacıyla hazırlanan "İstanbul Hayat Boyu Öğrenme Ürün Kataloğu"nun tanıtımı İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğünde gerçekleşti.
HAYAT BOYU ÖĞRENME ÜRÜN KATALOĞU TANITIMI YAPILDI.

Tanıtım Programına Genel Müdürümüz Sayın Sabahattin Dülger, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Levent Yazıcı, İl Millî Eğitim Şube Müdürleri ve il personeli katıldı.

38 kurum ve 236 ürünün yer aldığı İstanbul Hayat Boyu Öğrenme Ürün Kataloğu 162 sayfadan oluşuyor. Katalog, Bakanlığımızın bütün genel müdürlüklerine, 81 ilin valiliklerine, il millî eğitim müdürlüklerine, il halk kütüphanelerine gönderilecek.

Genel Müdürümüz Sayın Sabahattin Dülger,  hızla değişen ve gelişen dünyada öğrenmenin hayat boyu sürdüğünü vurgulayarak şunları ifade etti:

Hayat Boyu Öğrenme kurumlarını, insanların yaşamları boyunca deneyimledikleri bilgi ve becerilerin sürekli gelişimi, mevcut öğrenme fırsatları hakkında bilgi edinerek gerek kişisel gerekse mesleki gelişimleri açısından daha iyiye ulaşma potansiyelini en üst düzeye çıkarabilmeleri amacıyla zamandan ve mekândan bağımsız ücretsiz eğitimlere erişimleri için bir fırsat olarak görüyoruz. Bununla beraber; halk eğitimi merkezlerimizin etkinlik ve uygulamalarına ilişkin kalite geliştirme süreçleri işletilirken diğer yandan öğrenmenin gücüne olan inancımızla bağımlılıkla mücadele, toplumsal farkındalık, aile eğitimi gibi alanlarda gerçekleştirmekte olduğumuz çalışmalarla toplumun tüm kesimlerine yönelik eğitimleri içeren projeler yürütüyoruz. Bugün hep birlikte ortaya koyduğumuz 38 kurum ve 236 ürünün yer aldığı İstanbul Hayat Boyu Öğrenme Ürün Kataloğu İstanbul'da faaaliyet gösteren olgunlaşma enstitüleri ve halk eğitimi merkezleri tarafından üretilen ürünlerin tanıtılması amacıyla hazırlandı. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum.

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.