Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Hayat Boyu Öğrenme İçin Uzaktan Eğitim Projesi Kapsamında Düzenlenen 'Kapasite Geliştirme ve Uzaktan Eğitim Konferansları' başladı.

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Dairesi tarafından yürütülen "Hayat Boyu Öğrenme İçin Uzaktan Eğitim Projesi" kapsamında 23-25 ve 26-27 Aralık 2019 tarihlerinde Ankara Başkent Öğretmenevinde "Kapasite Geliştirme ve Uzaktan Eğitim Konferansları" gerçekleştirilecek.
Hayat Boyu Öğrenme İçin Uzaktan Eğitim Projesi Kapsamında Düzenlenen 'Kapasite Geliştirme ve Uzaktan Eğitim Konferansları' başladı.

Hayat Boyu Öğrenme İçin Uzaktan Eğitim Projesi ile bireylerin gelişim ihtiyaçlarının zaman ve mekân sınırlaması olmaksızın, hayat boyu öğrenme felsefesi çerçevesinde karşılanması için genel, meslekî teknik kurs ve seminerlerin uzaktan eğitim yoluyla düzenlenmesi için gerekli bürokratik altyapının tesis edilmesi, proje pilot kurumlarının teknolojik altyapılarının güçlendirilmesi ve mobil öğrenme sistemi kurularak toplumun tüm kesimlerinde hayat boyu öğrenme bilincinin artırılması hedefleniyor.

23-25Aralık 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek ilk konferansa, görevine yeni başlayan 82 halk eğitimi merkezi müdürü, 26-27 Aralık 2019 tarihlerinde yapılması planlanan ikinci konferansa ise büyük şehirlerimizde bulunan 40 halk eğitimi merkezinin yöneticileri katılım sağlayacak.

"Kapasite Geliştirme ve Uzaktan Eğitim Konferansları" Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Mehmet YILMAZ'ın açılış konuşması ile başladı. 

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü olarak yönetici ve eğitimcilere yönelik bundan sonra da çeşitli eğitim faaliyetleri düzenleneceğini kaydeden Mehmet YILMAZ, halk eğitimi merkezi müdürlerine yeni görevlerinde başarılar dileyerek, konuşmasını sonlandırdı.

İnsanoğlunun yapısı gereği sürekli kendisini ve çevresini değiştirmek, geliştirmek eğilimde olmasının önemine değinen Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir GÜL, halk eğitimi merkezlerinin, sayısı 3 bin 500'e yaklaşan kurs programları ile sahadaki eğitici ve yöneticilerin çabalarıyla hem fikrî, hem de fiziksel mekânlar olarak sürekli gelişme gayretinde olduğunun belirtti. 

Mehmet Nezir GÜL konuşmasında şöyle devam etti:

"Kendi değerlerimizle kendi kültürümüzle insanlarımızı buluşturmadığımız takdirde, kendi değerlerinden kopuk bir nesil yetişir. Atasını, tarihini bilmeyen, saygı duymayan bir nesil yetişir. Bu nedenle sosyal ve kültürel faaliyetlerimiz açısından da yeni dönemde hamle yapmamız lazım. Meslekî anlamda gereken hamleleri zaten yapıyoruz." 

Mehmet Nezir GÜL konuşmasında, hem Açık Öğretim Okullarına kayıtlı olan öğrencilerin, hem de kurs programlarına devam eden kursiyerlerin, zaman ve mekân kısıtlaması olmaksızın, uzaktan eğitim yöntemi ile eğitim alabilmeleri için Genel Müdürlüğün yaptığı çalışmaların devam ettiğini belirtti. 

Ayrıca; halk eğitimi merkezlerinde açılan kursların denetiminin yapılmasının önemli olduğunun altını çizdi.

Hayat Boyu Öğrenmenin Önemi, Hayat Boyu Öğrenme ve Uzaktan Eğitim, Türkiye'de Hayat Boyu Öğrenme Politikalarının anlatıldığı sunum ile başlayan "Kapasite Geliştirme ve Uzaktan Eğitim Konferansları" ında alanında uzman akademisyenlerin anlatımıyla; Kurumsal Kültür ve İletişim, Kurumsal İtibarın Geliştirilmesi, Kişisel Gelişim ve İletişim, İletişim Teknik ve Becerileri, Protokol Kuralları, Eğitim Yönetimi ve Denetimi, daha Nitelikli Eğitim için Eğitim Finansmanı, Marka Olmak- Halk Eğitimi Merkezlerini Görünür Kılmak, Tanıtım ve Pazarlama konularına yer verilecek.

 

25-12-201925-12-201925-12-201925-12-201925-12-2019

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.