Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Elginkan Vakfı İşbirliğinde Gerçekleştirilen Program Geliştirme Çalıştayı-4

Genel Müdürlüğümüz ile ELGİNKAN Vakfi arasında “Sertifikaya Dayalı Eğitim Programları” İşbirliği Protokolü kapsamında İzmir’de 07-11.05.2018 tarihleri arasında ELGİNKAN Vakfı sponsorluğunda Dördüncü Program Geliştirme Çalıştayı düzenlenmiştir. 
Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Elginkan Vakfı İşbirliğinde Gerçekleştirilen Program Geliştirme Çalıştayı-4

Genel Müdürlüğümüz ile ELGİNKAN Vakfı arasında “Sertifikaya Dayalı Eğitim Programları” İşbirliği Protokolü kapsamında İzmir’de 07-11 2018 tarihleri arasında ELGİNKAN Vakfı sponsorluğunda dördüncü Program Geliştirme Çalıştayı düzenlenmiştir. 

652 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile örgün eğitim sistemine girmemiş, herhangi bir eğitim kademesinden ayrılmış veya bitirmiş vatandaşlara yaygın eğitim yoluyla genel veya mesleki ve teknik öğretim alanlarında eğitim ve öğretim verme işi Genel Müdürlüğümüze verilmiştir. Bu kapsamda kişilerin bireysel ihtiyaçları, kamu kurum ve kuruluşları ile sektörden gelen talebi karşılamak üzere Genel Müdürlüğümüz program çalışmalarına devam etmektedir.

İş hayatına atılmış kişilerin mesleki bilgi ve becerilerini arttırmak, bilgi tazelemesi yapmak, teknolojik gelişmeleri takip etmelerini sağlamak ve alanlardan gelen mesleki gelişim ihtiyacını gidermek amacıyla “Geliştirme ve Uyum” adı altında kurs programları hazırlanmaktadır.

Bu kapsamda şimdiye kadar üç çalıştay yapılmış, bu çalıştaylarda Millî Eğitim Bakanlığı program uzmanları tarafından katılımcılara program hazırlama eğitimi verilmiş ve 142 “Geliştirme ve Uyum” kurs programı hazırlanarak uygulamaya konulmuştur.

Çalıştayda güncelleme çalışmaları kapsamında, Güzellik ve Saç Bakım, Kimya Teknolojisi, Elektrik Elektronik Teknolojileri, Tarım Teknolojisi, Tekstil Teknolojisi, Grafik ve Fotograf ile El Sanatları alanlarında kurs programları ile Geliştirme ve Uyum kurs programları hazırlandı. Ayrıca; Otizm ve Zihinsel Engelli bireylere yönelik hazırlanmış olan El Sanatları, Büro Yönetimi, Bilişim Teknolojileri, Tarım Teknolojisi ve Yiyecek İçecek Hizmetleri alanlarındaki kurs programlarında ise revize çalışmaları yapıldı. 

Çalıştayın kapanış törenine katılan Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sayın M. Nezir GÜL; hayat boyu öğrenmenin çok geniş çalışma alanının bulunduğunu, herkese en iyi imkânları sağlayarak mesleki alanlarda yapılan çalışmalar ile işgücü 

piyasasına katılımın arttırılmasının hedeflendiğini, Türkiye´de hayat boyuna katılım oranının yüzde 5.8 olduğunu, bu oranın daha da yukarıya çıkarılması gerektiğini ifade etti.

   

 

23-05-201823-05-201823-05-201823-05-2018

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.