Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü (HBÖGM) İle Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Arasında Protokol İmza Töreni

Genel Müdürlüğümüz (HBÖGM) ile Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) iş birliğinde Türkiye’de eğitim gören yabancı öğrenciler ile 15-30 yaş aralığındaki Türk vatandaşlarına yönelik sosyal, kültürel etkinlikler, dil kursları ve çeşitli kurslar düzenlenmesine yönelik Protokol 8 Mart 2019 günü imzalandı.
Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü (HBÖGM) İle Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Arasında Protokol İmza Töreni

Düzenlenen imza törenine Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL, TYB Yönetim Kurulu Genel Başkanı Prof. Dr. Musa Kazım ARICAN,  TYB Şeref Başkanı D. Mehmet DOĞAN, TYB Vakfı 2. Başkanı İbrahim Ulvi YAVUZ,  Genel Sekreter Dr. Muhammed Enes KALA, Mali Sekreter Fatih GÖKDAĞ, Başkan danışmanı Ferhat KOÇ, Genel Sekreter Yardımcısı Yunus Emre AYDINBAŞ, yönetim kurulu üyesi Mahmut ERDEMİR ve TYB İdari İşler Müdürü Mustafa EKİCİ ile HBÖGM Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Murat AŞIM katıldı. 

İmza töreni sonrasında yapılan konuşmalarda bu Protokol kapsamında Türkiye’de eğitim gören yabancı öğrenciler ile 15-30 yaş aralığındaki Türk vatandaşlarına yönelik eğitim faaliyetleri ve sosyal, kültürel etkinlikler düzenleneceği belirtildi. Bu iş birliği ile Türk ve yabancı gençlere okuma sevgisi ve alışkanlığı kazandırmak, dil becerilerini geliştirmek, Türk sanatçılarını tanıtmak gibi önemli hedeflerin gerçekleştirileceği vurgulandı. Ayrıca  HBÖGM ile TYB iş birliğinde yapılacak çalışmalar ile Türkiye’de eğitim gören yabancı öğrencilere Türkçe dil kursları düzenleneceği, Türkiye’deki yabancı öğrenciler ile gençlerimizden yazarlığa istidadı bulunanların yetiştirileceği belirtildi.

Protokol’ün hazırlanmasında emeği geçen HBÖGM Sosyal Ortaklar ve Projeler Dairesi protokol birimi çalışanlarına ve TYB üyelerine teşekkür ederiz.

 

 12-03-201912-03-201912-03-201912-03-201912-03-2019

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.