Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Halk Eğitimi Merkezlerinde Görev Yapan Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Eğitime Alındı

Halk eğitimi merkezlerinde görev yapan BİT Öğretmenlerine yönelik eğitimler başladı. 
Halk Eğitimi Merkezlerinde Görev Yapan Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Eğitime Alındı

Genel Müdürlüğümüze bağlı kurumlardaki insan kaynağının niteliğinin artırılması amacıyla, Genel Müdürlüğümüzün koordinasyonunda Microsoft Firması ile halk eğitimi merkezlerinde görev yapan Bilişim Teknolojileri (BİT) öğretmenleri ve usta öğreticileri için "Yazılım Geliştirme Uzmanlığı Eğitici Eğitimi" düzenlendi. 81 ilde görev yapan BİT öğretmenlerinin 4 hafta boyunca 3'er gün sürecek, 20'şer kişilik gruplar halinde katılacağı eğitimlerin ilki Ankara Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde gerçekleştirildi. Eğitim kapsamında BİT eğitimcilerine Algoritma ve Akış Diagram Dili, C#.Net Programlama Dili, Visual Studio Kurulumu, Visual Studio programı menüleri, Program Geliştirmede C# Programlama dili vb. başlıklarda bilgiler verilip konuların uygulaması yapıldı. 

Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL ve Daire Başkanı Mete KIZILKAYA eğitimin son günü kursiyerleri ziyaret etti. Eğitim görevlileri ve kursiyerlerle konuşan Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün 3428 farklı programda eğitim verdiğini, programların niceliği kadar eğitimlerin niteliğinin de önemli olduğunu, bu eğitimlerin kalitesini eğitimcilerin niteliğinin belirlediğini ifade etti. Bu bağlamda halk eğitimi merkezlerindeki eğitimcilerin eğitimlerine çok önem verildiğini ve eğitimlere devam edileceğini belirtti. İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Mete KIZILKAYA da Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün bu tür eğitimlerin devam edeceğini, eğitimlerdeki konu başlıkları ve içeriklerin eğitimcilerden gelen taleplere göre belirlenmesinin uygun olduğunu düşündüklerini söyleyerek, bu konudaki taleplerin mutlaka Genel Müdürlüğümüze iletilmesi gerektiğini belirtti. Microsoft firması eğitim uzmanı İsmet BENLİ ise öğretmen eğitimlerinin her zaman önem teşkil ettiğini ancak halk eğitimi merkezlerinin yetişkin öğrenenlere ulaşmadaki rolü nedeni ile ayrıca bir önemi olduğunu söyledi. Programın son kısmında Sayın Mehmet Nezir GÜL ve Mete KIZILKAYA katılımcıların belgelerini verdi. Kapanış konuşmalarının ardından program sona erdi. 

 

05-12-201905-12-201905-12-201905-12-201905-12-2019

 

 

 

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.