Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüzün Adana Ziyareti

Genel Müdürümüz Yusuf Büyük, incelemelerde bulunmak üzere 07 Temmuz 2020 tarihinde Adana iline bir ziyaret gerçekleştirdi.
Genel Müdürümüzün Adana Ziyareti

         Genel Müdürümüz Yusuf Büyük, incelemelerde bulunmak üzere 07 Temmuz 2020 tarihinde Adana iline bir ziyaret gerçekleştirdi.

       Genel Müdürümüz Yusuf Büyük ilk olarak, İl Millî Eğitim Müdürü Veysel Durgun ve beraberindekilerle birlikte Çukurova Halk Eğitimi Merkezini ziyaret etti. Ziyaret sırasında yöneticilerden kurumun faaliyetleri hakkında bilgi aldıktan sonra derslik ve atölyelerde incelemelerde bulunan Genel Müdürümüz öğretmen, usta öğretici ve kursiyerlerle sohbet etti.   

         Buradaki değerlendirmelerinde salgın süreci boyunca Bakanlığımıza bağlı eğitim öğretim kurumlarında özellikle de hayat boyu öğrenme kurumlarında, tamamen yerli imkânlarla maske, siperlik ve dezenfektan üretimine dayalı çalışmaların yoğun bir şekilde yürütüldüğünü belirten Genel Müdürümüz, Millî Eğitim Bakanlığının, bu süreçte, hem vatandaşların hem de kurumların ihtiyaç duyduğu maske, dezenfektan, siperlik gibi malzemelerin üretimi hususunda üzerine düşeni yaptığını söyledi.

          Genel Müdürümüz Yusuf Büyük daha sonra yeni açılan Şehit Aytekin Kuru Halk Eğitimi Merkezinde incelemelerde bulundu ve yetkililerden yeni bina ile yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

          Adana programının devamında Adana Olgunlaşma Enstitüsünü ziyaret eden Genel Müdürümüz kurum hakkında bilgi aldıktan sonra atölyeleri ve derslikleri gezerek eğitim ve üretim alanlarını yerinde inceledi. Kurum personeli ve usta öğreticilerle geçekleştirdiği kısa toplantı sırasında, tüm dünyanın maske konusunda sıkıntı yaşadığı salgın sürecinde, gönüllülük esasıyla maske üretimi yaparak büyük bir hizmete imza atan yönetici, öğretmen ve usta öğreticilere fedakârlıklarından dolayı teşekkür etti.

         Kurum ziyaretlerinin ardından Yüreğir Halk Eğitimi Merkezinde İl Millî Eğitim Müdürü, birim amirleri, ilçe millî eğitim müdürleri, halk eğitimi merkezi müdürleri ve Adana Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü ile bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

           Toplantıdan sonra İl Millî Eğitim Müdürü Veysel Durgun ve birim amirleriyle beraber Adana Valiliğine bir ziyaret gerçekleştiren Genel Müdürümüz Yusuf Büyük Vali Süleyman Elban'a yeni görev yerinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

           Vali Süleyman Elban Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük ve beraberindeki heyete iyi dilek ve güzel düşünceleri için teşekkür etti.

           Ziyaret sırasında Vali Süleyman Elban; "Koronavirüs salgını sürecinde tüm dünya maske konusunda sıkıntı yaşarken hayat boyu öğrenme kurumlarının eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yanı sıra biz bize yeteriz diyerek tamamen yerli ve milli imkânlarla maske, siperlik ve temizlik ürünlerinin üretimine dayalı çalışmalar yapması bizleri gururlandırdı." İfadelerini dile getirdi.

        Konuşmasının devamında Vali Süleyman Elban, "Ziyaret vesilesiyle Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük'ün nezdinde başta Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk olmak üzere ülkemizin koronavirüs ile mücadele konusundaki çalışmalarına katkı sunan ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum." dedi.

           Ziyaret karşılıklı sohbetin ardından sona erdi.

09-07-202009-07-202009-07-202009-07-202009-07-202009-07-202009-07-202009-07-202009-07-202009-07-2020

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.