Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüzden Öğrencilere Jest

Genel Müdürümüzden Öğrencilere Jest

 


GENEL MÜDÜRÜMÜZDEN ÖĞRENCİLERE JEST


05-04-2017İstanbul ili Küçükçekmece ilçesinde Eğitim ve Öğretim faaliyetlerini sürdüren Sultan Abdulhamit İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, kendilerini ziyaret eden Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sayın Ali Rıza ALTUNEL’e “Gazete çıkarmak istiyoruz, bize neler söylemek istersiniz?”demelerine karşılık Genel Müdürümüz Sayın Ali Rıza ALTUNEL “Siz gazete çıkarırsanız ben de bunu Genel Müdürlüğün sitesinde haber yaparım.” sözü verdi. “Miraç” adlı gazete 2017 yılı Şubat ayında yayınlandı. Miraç gazetesinin ilk sayısında Namaz ibadeti ayrıntılı bir şekilde işlenmiş. Ayrıca “Halep için Açıldı Eller” başlıklı bir haber de yayınlandı.  Genel Müdürümüzde Miraç adlı gazeteyi okuyarak gazeteye ilişkin duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti:

Genel Müdür Sayın ALTUNEL, çocukları cesaretlendirmek lazım

 “Okullarımız sadece müfredatı takip ederek ders yapmıyor. Aynı zamanda geleceğimiz olan çocuklarımızın kendilerini geliştirmeleri için sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri de sürdürüyor.

Kısa bir süre önce İstanbul ili Küçükçekmece ilçemizde Sultan Abdulhamit İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret etmiştim. Gözlerinde umut fışkıran öğrencilerimiz ile konuştum.  Bana gazete çıkaracaklarını söylediler. Ben de siz gazete çıkarırsanız Genel Müdürlüğümüzün  sitesinde haber yaparım dedim. Gazeteleri bize ulaştı, biz de haberi yaparak sözümüzde durduk. Bu arada adını MİRAÇ yaptıkları gazeteleri dolu dolu olmuş, emekleri için okul idaresini, gazetenin hazırlanmasında emeği geçen idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri tebrik ederim. Bu gazetenin düzenli aralıklarla yayınlanmasını dilerim.”

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.