Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüzden hayat boyu öğrenme kurumlarına moral ve destek telefonu

Genel Müdürümüzden hayat boyu öğrenme kurumlarına moral ve destek telefonu

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgının olduğu şu dönemde, Genel Müdürümüz Yusuf Büyük, 994 halk eğitimi merkezi, 24 olgunlaşma enstitüsü ve hayat boyu öğrenmeden sorumlu şube müdürlerini tek tek telefonla arayarak onlara moral ve motivasyon desteği verdi.

Geçmiş olsun dileklerinde bulunan Genel Müdürümüz Yusuf  Büyük, kurumların sıkıntılarını dinledi. Hayat boyu öğrenme kurumlarında görev alan tüm personele güvendiğini, ilerleyen süreçte bu kurumlardan daha aktif görevler, projeler beklediğini belirten Genel Müdürümüz, yeni dönemde kurumların standartlarını yükselterek şimdiden hazırlıklarına başlaması gerektiğini vurguladı. Hayat boyu öğrenme kurumlarının, çağın ihtiyaçları doğrultusunda, hızla gelişen ve değişen sosyal ve kültürel hayattaki değişmelere ayak uydurabilen, eğitim seviyesi ve istihdam koşulları açısından önemli bir gösterge haline gelmiş birer eğitim kurumları olduğunu ifade etti.

Genel Müdürümüz Yusuf Büyük; "Öğrenme beşikten mezara kadar devam eden bir süreçtir. Eğitimde süreklilik esastır. İnsanın kendisini geliştirmesi ve yenilemesi öğrenme faaliyetlerine ara vermeden devam etmesiyle mümkündür. Örgün öğretimi bitiren veya örgün öğretime devam eden herkes bizim kurumlarımızdan istifade edebilmek için bizlere başvurabilir. Hayat boyu öğrenme kurumları da, vatandaşlarımızın yaygın eğitime yönelik taleplerinizi karşılamak için vardır. Bizler,vatandaşlarımızdan gelen taleplere göre onlara öğrenme ortamları hazırlayarak, öğrenme sürecinekatkı sağlayacağız. Her zaman, her yerde ve her durumda hayat boyu öğrenmeyi ülke çapında yaygınlaştırmak Genel Müdürlüğümüzün aslî görevleri arasında olduğunu unutmayacağız. Hayat boyu öğrenme yolculuğunda sizlere sağlık, başarı ve mutluluklar dilerim." dedi.

Bu zor günlerin kısa zamanda hep beraber atlatılacağı inancında olduğunu söyleyen Genel Müdürümüz Yusuf Büyük; "Toplum olarak hepimizin kenetlenmesi gerektiği bugünlerde milli bir seferberlik ruhuyla çalışmaya devam ediyoruz. Böylesine zorlu bir süreçte koronavirüs ile mücadele kapsamında, maske, temizlik ve dezenfektan üretmek için kursları bitmesine rağmen, tamamen millî bir seferberlik ruhu ve gönüllülük esasına göre çalışan usta öğretici ve kursiyerlerimizi, fedakârca çalışan tüm personelimizi tebrik ediyor, katkılarından dolayı herkese en içten şükranlarımı sunuyorum." dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.