Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Yusuf Büyük'ün Konya Ziyareti

Genel Müdürümüz Yusuf Büyük, "4. Ulusal Bilim Kampı'nın Açılış Programı" için Konya'daydı.
Genel Müdürümüz Yusuf Büyük'ün Konya Ziyareti

Genel Müdürümüz Yusuf Büyük, 11 Şubat 2020 "4. Ulusal Bilim Kampı'nın Açılış Programı" için Konya'daydı.

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, Konya Büyükşehir Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğünün işbirliği ile 11-14 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilen "4. Ulusal Bilim Kampı" nın açılış programına katıldı.

Açılış programında Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, yaptığı konuşmada kamp eğitiminin mimarları arasında Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük ve Konya İl Millî Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük' ün olduğunu söyleyerek teşekkür etti. Konuşmasında, Ulusal Bilim Kampının amaçları hakkında bilgi veren Zorlu, buradaki gençlerin Türkiye'ye ve dünyaya damga vuracaklarına inandığını sözlerine ekledi. 

Daha sonra kürsüye gelen Genel Müdürümüz Yusuf Büyük, belediyelerin sosyal, kültürel ve bilimsel çalışmalarda bulunmalarının önemini vurguladı. Bunun en iyi örneklerinden birinin de Konya'da olduğunu ifade etti. Konuşmasında "4. Ulusal Bilim Kampı" ile alakalı bilgiler de veren Genel Müdürümüz, programda emekleri geçen herkese teşekkür etti.

Programdan sonra Konya merkezde bulunan Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı kurumlarda bir dizi ziyaretlerde bulundu. İlk ziyaretini Konya Olgunlaşma Enstitüsünün gerçekleştirerek enstitü ve atölye çalışmaları hakkında bilgi aldı. Atölyeleri tek tek ziyaret edip proje ve tema konuları ile ilgili çalışmaları yerinde inceleyen Yusuf Büyük, bu faaliyetlerde emeği geçen idareci, öğretmen, usta öğretici ve tüm personele teşekkür etti. 

Enstitü ziyaretinden sonra Meram, Selçuklu ve Karatay Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerini ziyaret eden Genel Müdürümüz, bu kurumlarda eğitim verilen kurslar hakkında bilgi aldı. 

Kurum personeline yaptığı konuşmada amaç ve hedefler doğrultusunda çalışmalara hız vererek birlik ve beraberlik içerisinde devam etmemiz gerektiğini vurguladı. Ziyaretlerden sonra akşam saatlerinde Konya'dan ayrıldı.

 

13-02-202013-02-202013-02-202013-02-202013-02-2020

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.