Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Yusuf BÜYÜK Görevi Devraldı

Genel Müdürümüz Yusuf BÜYÜK Görevi Devraldı

 

 9 Ocak 2020 Perşembe günü Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünde görev teslim töreni yapıldı.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevini üstlenen Mehmet Nezir GÜL, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü görevini Yusuf BÜYÜK'e devretti.

Törende hazır bulunanlara hitabında Mehmet Nezir GÜL; "Hayat her daim yeni gelişmelere açıktır. Bizler bu görevlerde nöbet tutmaktayız. Nöbet vakti gelince görev üstlenilir, yine vakit gelince görev değişikliği yapılır. Zaten dünya hayatı da öyle değil mi?  

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü nöbetini devrettiğim değerli büyüğüm ve dostum Yusuf BÜYÜK Millî Eğitime ömrünü adamıştır. Daha önce yaptığı Müsteşar Yardımcılığı ve Genel Müdürlük görevlerinden sonra Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü görevini üstlenmesi hem şahsımı hem de tüm arkadaşları oldukça sevindirdi. İnanıyorum ki bu görevinde de üzerine düşeni fazlasıyla yapacaktır.

Yeni görevinde Sayın Yusuf BÜYÜK`ü tebrik eder, hayat boyu sağlık, huzur ve muvaffakiyetler dilerim." dedi.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf BÜYÜK de görevi teslim aldığı Mehmet Nezir GÜL'e ve törende hazır bulunanlara şöyle hitap etti:

"Kıymetli arkadaşlar, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünü Sayın Bakanımızın tensipleriyle yazar ve nezaket timsali bir kardeşimizden devralmanın mutluluğu içindeyim. Müsteşar Yardımcılığım ve Genel Müdürlüklerim döneminde doğrudan ve dolaylı olarak çok önemli hizmetlerde bulunduk. Biz bürokratlar için bu koltuğa oturmak 5 dakika, koltuktan kalkmaksa 10 dakikadır.

Biz her şeye hazırlıklıyız. Önemli olan koltukta oturduğun sürece en üst düzeyde çalışmak ve Aziz Milletimizin hizmetinde olmaktır. Koltuktan ayrıldıktan sonra da 'Milletin hizmetinde başarılı ve çalışkan biriydi.' dedirtmektir.

Burada çalışırken hep birlikte 'Milletimiz ve Bakanlık ne kazanıyor?', 'Burada bulunduğumda milletime ve makama hangi katkıları sağlıyorum?' sorularını hakkıyla cevaplayabilmek bizler için onur olacaktır. Asıl olan birlik ve beraberlik ruhu içinde çalışmaktır.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün çalışma alanı oldukça geniştir. Yaptığımız ve yapacağımız her hizmetle doğrudan milletimize dokunacağız. İşte bu hizmeti yaparken önemli olan husus, milletimizin dertlerine derman olmak ve onlarla doğrudan temas kurmaktır. İşte bu durum şahsıma büyük bir mutluluk vermektedir.

Sayın GÜL'e Genel Müdürlüğümüze sunduğu katkılarından dolayı teşekkür eder, yeni görevinde hayat boyu sağlık ve başarılar dilerim."

Devir teslim töreni Genel Müdürlerin çiçek takdimleriyle son buldu.

 

13-01-202013-01-202013-01-202013-01-2020

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.