Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SABAHATTİN DÜLGER BURSA İLİNİ ZİYARET ETTİ.

Genel Müdürümüz Sayın Sabahattin Dülger, Bursa'da bir dizi toplantı gerçekleştirdi.  
GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SABAHATTİN DÜLGER BURSA İLİNİ ZİYARET ETTİ.

Bursa'ya ziyarette bulunan Genel Müdürümüz Sayın Sabahattin DÜLGER, Bursa'da bir dizi toplantı gerçekleştirdi.

 

Genel Müdürümüz Sayın Sabahattin Dülger, 2022-2023 Eğitim-öğretim yılı münasebeti  açılış programına katılmak üzere Bursa'yı ziyaret etti. Şehit Erol Olçok Mesleki ve Teknik Lisesi Uygulama Otelinde gerçekleştirilen toplantıda Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür ve Bursa İl MEM idarecileriyle bir araya gelen Genel Müdürümüz Sayın Sabahattin DÜLGER, Daha sonra Bursa Olgunlaşma enstitüsünde Halk Eğitimi Merkezi Müdürleriyle bir araya geldi.

 

Osmanlının dibacesi, kadim başkent Bursa'da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Müdürümüz Sayın Sabahattin DÜLGER, büyük bir hızla gelişen ve değişen Dünyaya ayak uydurmanın kendini sürekli yenilemekten ve geliştirmekten geçtiğini, bunda da hayat boyu eğitimin önemli rolü olduğunu söyledi.

 

Hayat boyu öğrenme kurumlarını toplumun kendisini geliştirmesi ve potansiyeli ortaya çıkarmak adına önemli bir fırsat olarak gördüğünü belirten Genel Müdürümüz Sayın Sabahattin DÜLGER, "Millî Eğitim Bakanlığı olarak sadece eğitim çağı nüfusuna eğitim hizmeti sunmuyoruz. Türkiye'nin dört bir noktasına dağılmış 998 halk eğitimi merkeziyle de yetişkin olan vatandaşlarımızın istediği kursları, istedikleri noktada açıyoruz. Değişen dünya şartlarında var olmayı sağlayan bilgi ve yeterliliklerin gelişimini destekleyen tüm eğitim, öğretim ve öğrenme etkinliklerini içeren Hayat boyu öğrenme fırsatlarını vatandaşlarımıza sunuyoruz. Biliyoruz ki anne karnında başlayan öğrenme beşikten mezara kadar hayat boyu devam ediyor. Vatandaşlarımızın da bu faaliyetlerden yararlanmasını arzu ediyoruz." dedi.

 

12-09-202212-09-2022

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.