Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir Gül’ün Yeni Yıl ve Göreve Başlama Mesajı

Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir Gül’ün Yeni Yıl ve Göreve Başlama Mesajı

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir GÜL, yeni yıl ve göreve başlama mesajı yayınladı.

 

“2018 yılının başta Millî Eğitim camiası olmak üzere, ülkemize, İslam Âlemine ve tüm insanlığa hayır, mutluluk, barış ve kardeşlik getirmesini diliyorum. Gençlerimizin eğitimi ve insanımızın her yönden gelişimi için gece gündüz çalışan fedakâr eğitimcilerimizi, yöneticilerimizi ve çalışanlarımızı tebrik ediyor, yeni yılda da aynı azim ve kararlılıkla nice güzelliklerin yaşanmasını temenni ediyorum.

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü görevine, 12 Aralık 2017 tarihi itibarıyla başlamış bulunmaktayım. Milletimizin her kıymetli ferdine olduğu gibi Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesindeki eğitim paydaşlarımıza da hizmet vermenin heyecanı içindeyim.

Genel Müdürlüğümüzün vizyon ve misyonunu, uygun, çoğulcu, katılımcı, farklılıkları zenginlik gören, gelişmeyi, ilerlemeyi, yeniliklere açık olmayı temel alan, bizi biz yapan maddî, manevî değerlerimizden uzaklaşmadan; evrensel insanî değerlerle donanmış bir nesil için millî şairimizin ifade ettiği gibi “Asım´ın Nesli” için çalışmak bizim için ibadet olacaktır. 

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüzün değerli eğitim paydaşları olan daire başkanları, yöneticileri, öğretmenleri, öğrencileri, velileri, sivil toplum kuruluşları, 2023 ve 2071 hedefleri olan, üreten, paylaşan, geleceğin dünyasında, edilgen değil etken bir birey ve toplum olma iradesini ortaya koyabilecek, bireyin yaşamı boyunca edineceği bilgi, beceri, görgü, nitelik ve yeterliliklerinin yanında  toplumsal ve ekonomik yaşantısında da ayakta kalmasını sağlayan bireyler yetiştirmek için topyekûn bir biçimde ekip olarak çalışacağız.

 

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün değerli eğitim paydaşlarına, “beşikten mezara kadar” bilimsel, ekonomik, teknik ve sosyal anlamda da değişimin zaruri kıldığı hıza eşlik edebilen bireyler yetiştirme hususunda sağlayacakları katkılardan dolayı şimdiden teşekkür eder, sizlere en içten şekilde sevgi ve saygılarımı sunarım.”

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.