Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Sayın ALTUNEL, Adana Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri ile İnteraktif Toplantı Yaptı.

Genel Müdürümüz Sayın ALTUNEL, Adana Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri ile İnteraktif Toplantı Yaptı.

 

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sayın Ali Rıza ALTUNEL, Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri ile Adana Olgunlaşma Enstitüsünde yaptığı genel bilgilendirme toplantısında eğitimli, bilgili ve donanımlı halkın bir toplumun gelişmesi ve refah düzeyinin artırılması için çok önemli olduğunu söyledi. Yapılan çalışmalarla ilgili yerinde incelemeler yapmak ve bu çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunmak, yaşanan sorunlara yerinde çözüm üretmek ve Halk Eğitimi Merkezi müdürlerinin de katkı sağladığı interaktif bir toplantı düzenlemek amacıyla bu etkinlik planlanmıştır.

Sayın ALTUNEL, “Sadece biz değil paydaşlarımız ve eğitimci arkadaşlarımız da görüşlerini ortaya koyarlarsa güzel işler ortaya çıkar.” dedi.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sayın Ali Rıza ALTUNEL, 28 Nisan 2017 tarihinde Adana Olgunlaşma Enstitüsünde Halk Eğitimi Merkezi müdürleri ile yaptığı genel bilgilendirme toplantısında önemli konulara değindi. Sayın ALTUNEL, “Ülkemiz genelinde yapılan çalışmalarımıza ek olarak 23 ilimizde yoğun olarak yaşayan Suriyelilere ve Fırat Kalkanı Operasyonu ile Özgür Suriye Ordusu kontrolündeki bölgede yaşayan Suriye vatandaşlarının eğitilmesi çalışmaları da bizlere verildi.  Hep beraber kendi vatandaşlarımıza verdiğimiz hizmetleri aksatmadan bu kardeşlerimize de katkı sunacağız.” dedi.

İç Savaşın Yaşandığı Suriye’de Olan, Mazlum Halka Oluyor.

Sayın ALTUNEL, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin desteklediği Özgür Suriye Ordusu’nun yönetimimi kurduğu Fırat Kalkanı Bölgesine gittiğini ve incelemelerde bulunduğunu söyledi. Sayın ALTUNEL, “Çanakkale başta olmak üzere birçok cephede omuz omuza mücadeleler verdik.  Emperyalist devletlerin kirli oyunları sonucu bugün bizim halkımız için de çok önemli olan ve bizlerin Şam-ı Şerif dediği ilinin de içinde olduğu önemli şehirler ve tarihî mekânlar tarifi imkânsız bir yıkım ile karşı karşıya bulunmaktadır. Bu yaşanan dram Suriye halkının kendi iradesi dışında olmuştur. Bizim üzerimize düşen “Onlara olumlu yönde ne tür katkılar yapabiliriz?” sorusuyla ilgilenmektir. Biz bu konuda gereken her türlü desteği sağlayacağız. Bu kardeşlerimizin eğitim işleri bizim Genel Müdürlüğümüze verildiğine göre hepimiz el birliği ile katkı sunacağız.” dedi.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Artık Daha Aktif Çalışıyor.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sayın Ali Rıza ALTUNEL, “Valiler, vali yardımcıları ve diğer bürokratlar tarafından Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün fark edilir derecede yoğun çalıştığını sık sık gündeme getirmektedirler. Çalışma ekibimizin büyük bir kısmı yenilenmiştir. Genel olarak eski alışkanlıklarımızı terk edelim. Doğruları bulmak amacıyla farklı boyutlarda merkez yapılanması gerçekleştirelim. 3084 adet programımız var. 3054 programın akredite çalışmaları yapılmaktadır. 700’e yakın program uygun hâle getirildi. Materyalleri oluşturacağız ve programlarla beraber Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığına sunulacaktır. Ayrıca tüm programların materyallerini oluşturacak kitaplaştırma çalışmaları da devam etmektedir. 

Sayın ALTUNEL, Adana’da Çok Verimli Bir Toplantı Yaptıklarını Söyledi.

Adana Olgunlaşma Enstitüsü Müdürlüğünün ev sahipliğinde yapılan toplantıda Kurumun Müdürü Meral ALTINKAYA,  Genel Müdür ve beraberindeki heyet ile toplantıya katılan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlerine “Öncelikle hoş geldiniz. Türkiye’de 18 Olgunlaşma Enstitüsünden biriyiz. Açtığımız kurslar ve sekiz alanda eğitimimiz devam etmektedir. Güçlü olduğumuz yönler arasında Sanat Tasarım ve İğne Oyası alanları yer almaktadır. Bölge kültürüne hizmet etmekteyiz. Koleksiyonumuzu tamamladık. Yayına yönelik (Boncuk Boncuk Çukurova) çalışmalar yapıyoruz. 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında yapacağımız Tema çalışmaları toplantılarda belirtilecektir. Osmaniye de Karatepe Kabartmaları konusunda yoğunlaştık.” dedi.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri Kurumlarıyla İlgili Görüşlerini İfade Etti.  

Şehit Yavuz Öztürk, Yumurtalık, Kozan, Karaisalı, Çukurova Tufanbeyli, Saimbeyli, Aladağ, Pozantı, Ceyhan, Seyhan, İmamoğlu, Karataş, Şakirpaşa, Yüreğir, Şehit Samet Saraç,  Cumhuriyet ve Sarıçam Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri açmış oldukları kurslar, yapılan güzel çalışmalar ve uygulamalar hakkında bilgi vererek merkezlerde yapılan eğitimdeki iyi örnekleri paylaştılar. Akabinde yaşadıkları sorunları Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sayın Ali Rıza ALTUNEL’e anlattılar.

Sayın ALTUNEL, “Buraya sorunlarınızı dinlemeye ve onları çözmeye geldik.” dedi.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sayın Ali Rıza ALTUNEL, “Halk Eğitimi Merkezi müdürlerinden özellikle yaptıkları fedakâr çalışmalar ve toplumun gelişmesi için halkımızın eğitimine ve gelişimine sundukları katkının yanında yaşanan sorunları da dinlemeye ve bu sorunlara yerinde birlikte çözüm üretmek için bizler bugün buradayız ve bundan sonra da her zaman yanınızda olacağız.” dedi. Toplantı sonunda hem Genel Müdür Sayın ALTUNEL, hem de Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri interaktif ve karşılıklı her iki tarafın fikir ve düşüncelerini birbirlerine aktardıkları ve çok memnun ve mutlu olduklarını ifade ettiler.

 

10-05-201710-05-201710-05-201710-05-2017

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.