Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SABAHATTİN DÜLGER OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLERİ İLE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPTI.

Genel Müdürümüz Sabahattin Dülger Olgunlaşma Enstitüsü Müdürleri ile değerlendirme toplantısı yaptı. 
GENEL MÜDÜRÜMÜZ SABAHATTİN DÜLGER OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLERİ İLE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPTI.

Toplantıda kültürel mirasımızın korunması ve günümüze aktarılmasında çok önemli bir yeri olan olgunlaşma enstitüleri tarafından yürütülen çalışmalar değerlendirildi.  

Genel Müdürümüz Sabahattin Dülger, olgunlaşma enstitüleri tarafından yürütülen araştırma geliştirme çalışmalarının geçmişte olduğu gibi bugün de kültürel hafızamızın yaşatılmasında ve tarihi doku ve milli değerlerimizin günümüze uyarlanarak yeniden hayatın içinde yer almasında olduğu gibi modern dünyanın getirdiği yeniliklerle rekabet edebilme kapasitelerinin arttırılmasında paha biçilemez çalışmalar olduğunu ifade etti.  

Genel Müdürümüz Sabahattin Dülger, gelenekselin moderne taşınmasında ve geçmişimizin geleceğe aktarılmasında önemli bir rol teşkil eden olgunlaşma enstitülerinin, kendisiyle yarışan, mükemmeliyeti yakalayan gerek yurtiçi gerekse yurtdışında düzenlenen etkinliklerle verimliliğinin arttırılmasının önemine değindi.  

"Kültürel mirasımızdan gelecek nesillerin mahrum kalmamasını sağlamak birimizin değil, hepimizin görevidir." Her geçen gün artan kurumsal kapasiteleri ve marka değeri ile tema/proje bazlı ve eğitim temelli yenilikçi yaklaşımların bu önemli görevde büyük rol oynadığını belirten Genel Müdürümüz Sabahattin Dülger, enstitülerin bulundukları bölgelerin kültür, sanat ve zanaat mirasının araştırılmasında, tasarıma ve esere dönüştürülmesinde üstlendikleri misyonun, hayat boyu öğrenme felsefesi doğrultusunda beşikten mezara kadar öğrenmekten vazgeçmeyen nesiller için ne denli kıymetli olduğunu vurguladı.

 

22-03-2022 21-03-202221-03-202221-03-2022

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.