Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Sabahattin Dülger Kızılcahamam Halk Eğitimi Merkezini ziyaret etti.

Genel Müdürümüz Sabahattin Dülger Kızılcahamam Halk Eğitimi Merkezini ziyaret etti.

       Genel Müdürümüz Sayın Sabahattin DÜLGER beraberinde Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Harun FATSA ve Kızılcahamam İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Veli KARAKUŞ ile birlikte Kızılcahamam Halk Eğitimi Merkezini ziyaret ettiler.

       Ziyarette derslik ve atölyelerde incelemelerde bulunan Genel Müdürümüz kursiyerlerle bir araya gelerek İŞKUR işbirliğinde açılan mesleki eğitim kurslarına devam eden kursiyerlerle sohbet ederek bu kurslarda aldıkları eğitimlerin içerikleri ve iş hayatındaki karşılıkları konularında tavsiyelerde bulundu. Genel Müdürümüz ayrıca hayat boyu öğrenme kurumlarında 3700'ün üzerinde kurs açıldığını, kursların geçmişle gelecek arasında bağ kurduğunu özellikle millî ve manevi değerlerimize yönelik Mehmet Akif ERSOY okumaları, Yunus EMRE okumaları gibi yeni kursların açıldığını, bu kurslardan 7'den 77'ye tüm vatandaşlarımızın yararlanabileceğini ifade etti.

        Genel Müdürümüz Kızılcahamam Halk Eğitimi Merkezindeki Robotik Kodlama, Seramik Biçimlendirme, Moda Tasarım, El Sanatları Nakış atölyelerinde incelemelerde bulunarak yapılan eğitim ve öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldılar. Özellikle uzun yıllar sonra açılan sof kumaş dokuma kursu ziyaret edilerek üretilen kumaşlar incelendi bu kumaşların ülke ve aile ekonomisine kazandırılması yönünde fikir alışverişinde bulunuldu. 

22-03-202222-03-202222-03-202222-03-202222-03-2022

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.