Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SABAHATTİN DÜLGER, İSTANBUL'DA DÜZENLENEN TEMEL EĞİTİMDE 10 BİN OKUL PROJESİ TOPLANTISINA KATILDI

İstanbul'da düzenlenen Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi  toplantısına Genel Müdürümüz Sabahattin DÜLGER de katıldı.
GENEL MÜDÜRÜMÜZ SABAHATTİN DÜLGER, İSTANBUL'DA DÜZENLENEN TEMEL EĞİTİMDE 10 BİN OKUL PROJESİ TOPLANTISINA KATILDI

İstanbul'da düzenlenen Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi  toplantısına Genel Müdürümüz Sabahattin DÜLGER de katıldı. Toplantıda İstanbul İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürleri, okul müdürleri ile halk eğitimi merkezi müdürleri hazır bulundu.

Toplantıda konuşan Genel Müdürümüz Sabahattin DÜLGER; Hayat boyu öğrenme; değişen dünya şartlarında var olmayı sağlayan bilgi ve yeterliliklerin gelişimini destekleyen tüm eğitim, öğretim ve öğrenme etkinliklerini içerir. Bireyin kendini sürekli yenilemesi ve topluma uyumlu bir şekilde yaşayabilmesi ise hayat boyu eğitimle mümkün olmaktadır. Ülkemizde yaygın eğitim faaliyetleri 997 halk eğitimi merkezi müdürlükleri ile 24 olgunlaşma enstitüsü aracılığıyla yürütülmektedir. Bu bağlamda okullarımızda öğrenci ve velilerimize yönelik birtakım kurs etkinliklerimiz yer almaktadır.

Velilerimize yönelik genellikle; okuma yazma, el sanatları teknolojisi, giyim üretim teknolojisi, aile ve tüketici bilimleri, bahçecilik, bilişim teknolojileri, büro yönetimi ve sekreterlik, çocuk gelişimi ve eğitimi, din eğitimi, güzellik ve saç bakım hizmetleri, kişisel gelişim ve eğitim, müzik ve gösteri sanatları, yiyecek ve içecek hizmetleri, vb. alanlarda kurslarımız açılmaktadır. Öğrencilere yönelik açılan kurslar ise; spor, müzik ve gösteri sanatları, robotik kodlama, bilişim teknolojileri, akıl ve zekâ oyunları, yabancı dil, din eğitimi, model uçak yapımı, etkili ve hızlı okuma, diksiyon, halk oyunları vb. alanlarda açılmaktadır. dedi.

Konuşmasında halk eğitimi merkezi müdürlerine de seslenen Sabahattin DÜLGER; Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi kapsamında tüm halk eğitimi merkezi yöneticilerimizin söz konusu okul yönetimi ile iletişime geçerek ilgi, istek ve ihtiyaçlar doğrultusunda kursları bir an evvel planlayarak hayata geçirmelerini istedi. Ayrıca velilerimizden üst öğrenimlerini tamamlamak isteyenlerin açık öğretim okullarımıza yönlendirilmesi ve meslek edindirme kurslarına ağırlık verilmesini istedi.

 14-04-202214-04-202214-04-2022

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.