Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül'ün Batman Ziyaretleri

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül'ün Batman Ziyaretleri

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir GÜL, çalışma ziyareti kapsamında 18 Ekim 2019 Cuma günü Batman'a gitti.

Genel Müdürümüz GÜL, öncelikle Batman İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN'ı makamında ziyaret etti. İl Millî Eğitim Müdürlüğü girişinde Mahmut KURTARAN ve çalışma arkadaşları karşıladı. Batman İl Millî Eğitim Müdürü ile makamında yapılan kısa bir görüşmeden sonra Batman İlçe Millî Eğitim Müdürleri ve Batman Halk Eğitimi Merkezleri Müdürlerinin katılımıyla bir çalışma ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Mehmet Nezir GÜL, Batman Valisi Hulusi ŞAHİN ile Batman Emniyet Müdürü Köroğlu KIRAÇ'ı makamlarında ziyaret etti.

Binlerce yıllık tarihî ve kültürel zenginlikleri içinde barındıran Batman'da bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten Genel Müdürümüz GÜL, 'Bu tarihî ve kültürel zenginliğin mutlaka hayat boyu öğrenme kurumlarındaki çalışmalarda değerlendirilmesi gerekmektedir. Genel Müdürlük olarak hayat boyu eğitim kurumlarındaki çalışmaları tüm gücümüzle desteklemekteyiz, il ve ilçelerdeki yönetici arkadaşlarımızın taleplerine en hızlı şekilde cevap vermeye çalışmaktayız.' dedi. Ardından ilçe millî eğitim müdürleri ve halk eğitimi merkezleri müdürlerinden çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL, Mahmut KURTARAN'la birlikte Batman Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğündeki atölye ve derslikleri ziyaret etti. Burada kursiyerlerin yanı sıra öğretmen ve usta öğreticilerle de görüştü, taleplerini dinledi. GÜL, Kursiyerlerimizin ve öğretmenlerimizin taleplerini hayat boyu öğrenmeyi en üst düzeyde gerçekleştirmek amacıyla karşılayacaklarını ifade ederek, her zaman, her yerde ve her şartta hayat boyu öğrenme felsefesiyle hareket etmelerinin bu noktada kendilerini daima canlı tuttuğunu söyledi.

Batman'da, bu yıl 18-19 Ekim 2019 tarihlerinde "Davet Dili" sloganıyla düzenlenen "Uluslararası 10. Din Görevlileri Sempozyumu", 6 ülkeden 80 din görevlisi ve akademisyenin katılımıyla başladı. Batman Valisi Hulusi Şahin, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu'ndaki programda yaptığı konuşmada, İslam'ın güzel dille anlatılması gerektiğini söyledi. Sempozyuma Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ali Muhyiddin Karadaği, eski Kudüs Müftüsü Mescid-i Aksa Hatibi İkrime Sabiri, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Batman Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şemsettin Dursun ve geniş bir izleyici kitlesi katıldı.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar'ın oturum başkanlığı yaptığı ilk oturumda, Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL "Toplumun Değişim ve Dönüşüm Sürecinin Temel Dinamikleri Eğitimcilere Yönelik Din ve Davet Dili", Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Emre TOPOĞLU "Günümüzde Gençlerle İletişim", Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ "Davette Gönül İnsanı ve Gönül Dili Faktörü" ve Diyanet İşleri Başkanlığı Cami Hizmetleri Başkanı Dr. Neşet BODUR da "Mabedin Gölgesinde Yaşamak" konulu bildirilerini sundular. Konuşmacılar oturum sonrasında dinleyicilerden gelen soruları cevaplandırdılar.

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL ve Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ Mahmut Kurtaran'la birlikte Batman'da okul ziyaretleri gerçekleştirdi. Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini, 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulunu, Batman Gençlik Merkezini ve Zeynel Bey Anadolu İmam Hatip Proje Okulunu ziyaret eden Genel Müdürümüz, buralarda öğretmen ve öğrencilerin taleplerini dinledi. Bu ziyaretlerde GÜL, öğrencilere 'Öğrenmenin yaşı ve zamanı yoktur. Hayat boyu eğitim beşikten mezara kadar devam eden bir eğitimdir, örgün eğitimi destekleyen unsurları içinde barındırır. Sizleri de uygun zamanlarınızda halk eğitimi merkezlerine beklemekteyiz.' şeklinde seslendi. 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulundaki Hafızlık Sınıfı ziyaretine Batman İl Müftüsü Turgut ERHAN da katıldı.

Okul ziyaretlerinden sonra 19 Ekim 2019 Cumartesi günü Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL, 3. Batman Kitap Fuarını ziyaret etti. Valilik bitişiği Adalet Caddesinde düzenlenen 3. Batman Kitap Fuarı'nın açılışına Batman Valisi Hulusi ŞAHİN, Batman Milletvekili Ziver ÖZDEMİR, Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL, MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphane ve Yayımlar Genel Müdür Vekili Ali ODABAŞ, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphane ve Yayımlar Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ahmet ALDEMİR, Garnizon Komutanı Hava Seyrüsefer Albay İhsan KAPLAN, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer METE, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN, kamu kurum yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, yazarlar, çok sayıda öğrenci ve kitapsever katıldı.

Yaklaşık 100 yayınevinin katıldığı Fuar'ın açılışında Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL; "Batman şehrimizde böyle anlamlı bir etkinlik vesilesiyle bir arada bulunmaktan dolayı duyduğum memnuniyeti dile getirmek istiyorum. Aynı zamanda Fuarın açılışında böyle geniş bir katılımcı topluluğunu görmem beni ziyadesiyle memnun etti.

Kitap bizim için hayat boyu, her zaman ve her yerde bir dost ve rehber olarak hayatımızı aydınlatan, bakış açımızı sağlamlaştıran ve bizlere rehberlik eden en önemli bir kılavuzdur. Bu açıdan kitapla irtibatımızın olması, bir kitap okuru oluşumuz kesinlikle hem bizim için hem de insanlık için çok büyük bir değer taşımaktadır.

Bizler Millî Eğitim Bakanlığı olarak tüm programlarımız, faaliyet ve etkinliklerimiz vesilesiyle kitap ile olan irtibatımızı, dostluğumuzu her zaman için her vesileyle pekiştirmeye çalışıyoruz. Gerek örgün eğitim ile gerek yaygın eğitim boyutuyla pek çok kursların bu amaçla oluşturulmuş olması bizim sizlere olan inancımızı ve yaşımız ne olursa olsun kitapla devam eden bir hayatın sürmesi gerektiğini bir kere daha ifade etmek isterim.

Ben liseyi bitirene kadar hiçbir yazarla buluştuğumu hatırlamıyorum. Ama şimdiki gençlerimiz çok şanslı, dolayısıyla pek çok gencimiz için onlarca yazarla tanışma, onların eserlerinden yararlanma imkânını Batman size sunuyor. Ben bu anlamlı Kitap Fuarının gerçekleşmesi için katkı sunan herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Fuar'ın açılışını Batman Valisi ve diğer katılımcılarla birlikte yapan Mehmet Nezir GÜL, Fuar'a katılan yayınevi stantlarını tek tek ziyaret ederek yayınevleri yetkilileri ile bir süre sohbet etti. 3. Batman Kitap Fuarında okurlar ile hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından Genel Müdürümüzün çalışma ziyareti sona erdi.

 

21-10-201921-10-201921-10-201921-10-201921-10-201921-10-201921-10-201921-10-201921-10-201921-10-201921-10-201921-10-201921-10-201921-10-201921-10-201921-10-201921-10-201921-10-201921-10-201921-10-201921-10-201921-10-201921-10-201921-10-201921-10-201921-10-201921-10-2019

 

 

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.