Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül Çalışma Ziyareti Kapsamında Aydın'da

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül Çalışma Ziyareti Kapsamında Aydın'da

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir GÜL, bir dizi çalışma ziyareti gerçekleştirmek amacıyla 17 Aralık 2019 Salı günü Aydın'a gitti. Genel Müdürümüze Açık Öğretim Daire Başkanı Ahmet Vefa GÜLER eşlik etti. Genel Müdürümüzü ve Daire Başkanımızı Aydın il Millî Eğitim Müdürü Seyfullah OKUMUŞ karşıladı ve ziyaretleri sırasında konuklara ev sahipliği yaptı.

Efeler Halk Eğitimi Merkezi ve ASO'da Aydın ili Hayat Boyu Kurumları Şube Müdürleri ile Halk Eğitimi Merkezi Müdürlerinin katılımıyla genel değerlendirme toplantısı yapıldı. Hayat boyu öğrenme kurumu yöneticileri ve öğretmenleriyle fikir alışverişinde bulunan Genel Müdürümüz toplantı sonrasında dinleyicilere şöyle hitap etti: 

"Hayat boyu öğrenme kurumları ayrım gözetmeden ülkemizdeki tüm vatandaşlarımıza yönelik yaygın eğitim çalışmalarını gerçekleştirir. Eğitimde süreklilik esastır. Örgün öğretimi bitiren veya örgün öğretime devam eden çocuklarımız ve gençlerimiz de hayat boyu öğrenme kurumlarından istifade eder. Her ikisi eğitim ve öğrenim sürecinde birbirini tamamlayan iki temel ayaktır. Biri olmadan diğeri eksik kalır. Bize düşen bu iki birimin uyumlu çalışmasına destek olmaktır. Sizler de Aydın ilimizde bu çalışmayı en üst derecede gerçekleştirmektesiniz. Şunu unutmayın ki merkezdeki MEB Personeli de eğitim öğretim hizmetinin en iyi şekilde gerçekleştirilmesi için sizlere destek vermekten onur duymaktadır. Bu destek bundan sonra da devam edecektir. Yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi ve idari personelimizi özverili çalışmaları dolayısıyla hassaten tebrik ederim." 

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL toplantının ardından il Millî Eğitim Müdürü  Seyfullah OKUMUŞ ile Efeler Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan kursları ve kursiyerleri ziyaret ettiler. Ziyaret sırasında karşılaştığı kursiyerlerle kısa kısa sohbetler yapan Mehmet Nezir GÜL, programın sonunda kursiyerlere şunları söyledi:

"Öğrenmek beşikten mezara dek devam eden bir süreçtir. İnsanın kendini geliştirmesi ve yenilemesi öğrenme faaliyetlerine ara vermeden devam etmesiyle mümkündür. Hayat boyu öğrenme kurumları da sizin yaygın eğitime yönelik taleplerinizi karşılamak için vardır. Sizler talep edeceksiniz, bizler de size öğrenme ortamları hazırlayacağız. Böylece öğrenme süreci hayatın her aşamasında devam etmiş olacak. Her zaman, her yerde ve her durumda hayat boyu eğitimi ülke çapında yaygınlaştırmak Genel Müdürlüğümüzün aslî görevleri arasındadır. Sizlerdeki bu öğrenme isteği, bizleri daha yoğun çalışmaya yönlendirdiği için memnuniyet kaynaklarımızdan biridir. Hayat boyu öğrenme yolculuğunda sizlere sağlık, başarı ve mutluluk dilerim."

Genel Müdürümüz, il müdürümüz ve daire başkanımız daha sonra Cahit Arf Matematik, Bilim ve Medeniyet Müzesini ziyaret ettiler. Müze yetkililerinden müze hakkında bilgi alan Genel Müdürümüz öğrencilerin halk eğitimi merkezleri aracılığıyla müze hizmeti verilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Daha sonra şöyle konuştu: "Bilimin gelişmesi öğrencilerimizin ve kursiyerlerimizin kütüphanelere, laboratuvarlara ve müzelere göstereceği ilgiyle mümkün olacaktır. Buralara yönelik Aydın'da gördüğüm ilgi şahsımı oldukça memnun etti ve sevindirdi. Sizlere hayat boyu öğrenme yolculuğunda başarılar dilerim."

Daha sonra toplu fotoğraf çekimiyle Genel Müdürümüzün Aydın çalışma ziyareti sona erdi. 

 

 18-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-2019

 

 

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.