Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz İzmir Çocuk Şenliğinde

Genel Müdürümüz İzmir Çocuk Şenliğinde

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL, Türkiye-Avrupa Birliği ortak finansmanı ile UNICEF'in teknik desteğiyle Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü bünyesinde yürütülen "Engelli Olan Çocuklar için Kapsayıcı Erken Çocukluk Eğitimi" projesi kapsamında 1 Aralık 2019 Pazar günü İzmir Kültürpark'ta düzenlenen "İzmir Çocuk Şenliği"ne katıldı.

"Engelli Olan Çocuklar için Kapsayıcı Erken Çocukluk Eğitimi" projesi, İzmir'de 18 pilot okulda sürdürülmektedir. 3-7 yaş arası çocukların kaliteli kapsayıcı öğrenme ortamlarına etkili bir şekilde erişmelerini sağlamak amacıyla yürütülen projeyle yalnızca engelli çocuklara ve ailelerine değil aynı zamanda tipik gelişim gösteren çocuklar ve onların ailelerine de ulaşmak hedeflenmektedir.

"İzmir Çocuk Şenliği" etkinliği, Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir GÜL ve İzmir il Millî Eğitim Müdürü Dr. Ömer YAHŞİ'nin yanı sıra 1000 öğrenci, 200 öğretmen ve 400 velinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Genel Müdürümüz İzmir Çocuk Şenliği sırasında öğrencilere, öğretmenlere ve velilere şöyle hitap etti: "Her çocuk kıymetlidir. Engelli çocuklarımız hem devletimiz için hem de bizim için ayrı bir değer taşımaktadır. Devletimiz ve Bakanlığımız tüm imkânlarını seferber ederek onlara kol kanat germektedir. Bize düşen de bu imkânları en üst düzeyde çocuklarımıza ve ailelerine sevgiyle ulaştırmaktır. 

Engelli çocuklarımızın en üst düzeyde eğitim görmesi ve kendilerini yetiştirmesi için seferber edilen imkânların yanında bizlerin, yani eğitim çalışanlarının, onları sevgiyle kucaklaması da en az o kadar önem taşımaktadır. Tüm eğitim çalışanlarının engelli kardeşlerimize kol kanat gerdiğini görmek ayrıca bizleri, engelli çocuklarımızı ve ailelerini memnun etmektedir. 

Öğrenmek engel tanımaz ilkesiyle engelli çocuklarımıza yaklaşmaktayız. Çocuklarımızın hem örgün eğitim sürecinde hem de yaygın eğitim sürecinde eğitime yönelik talep ettiği her şey imkânlar dâhilinde karşılanmaktadır. Kendilerine sunulan imkânları en iyi şekilde değerlendirmeye çalışan engelli öğrencilerimiz bugün dokuz farklı atölyede ürettikleri eserleri ve yaptıkları çalışmaları bizlere sergilemektedirler. 

Engelli öğrenci kardeşlerimizin çalışmaları bizleri sevindirdi. İnanıyorum ki onlar bilim, sanat, düşünce ve spor alanında ülkemizi dünyada en iyi temsil edecek eserlere imza atacaklardır. Bu noktada engelli çocuklarımızın ailelerini ve öğretmenlerini de gösterdikleri ilgi ve sevgi dolayısıyla özellikle tebrik ederim.

Hayat boyu herkesi, her zaman, her yerde ve her şartta eğitim imkânlarından yararlandırarak milletimize ve insanlığa katkı sunmak en temel görevimizdir. İlim, sanat, felsefe ve spor yolunda bu tutkularla tutuşan herkese hayırlı yolculuklar dilerim."

Gün boyu süren Şenlik'te bilim atölyesi, sanat atölyesi, masal anlatıcılığı atölyesi vb. gibi 9 farklı atölyede hazırlanarak sunulan çalışmalar sergilendi ve katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi. 

Şenlik, Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL ve İzmir il Millî Eğitim Müdürü Dr. Ömer YAHŞİ'nin katılımcılarla çektirdiği hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.

 

02-12-201902-12-201902-12-201902-12-201902-12-201902-12-201902-12-201902-12-201902-12-2019

 

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.