Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz, Halil İbrahim Peygamber'in Şehri Şanlıurfa'da

Genel Müdürümüz, Halil İbrahim Peygamber'in Şehri Şanlıurfa'da

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir GÜL, 10 Ekim 2019 tarihinde Şanlıurfa'da bir günlük çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Genel Müdürümüz ilk olarak İl Millî Eğitim Müdürü İsmail YAPICIER'i makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında Mehmet Nezir GÜL örgün eğitimin yanı sıra hayat boyu eğitimin de önem taşıdığını, bu iki alanın birbirine rakip olmadığını ve bilakis birbirlerini tamamladığını belirtti. Genel Müdürümüz İl Millî Eğitim Müdürü YAPICIER'i örgün eğitim hassasiyeti yanında hayat boyu eğitime de gereken özeni göstermesi dolayısıyla tebrik etti.

Mehmet Nezir GÜL, YAPICIER'i ziyareti ardından Türkiye'deki geçici koruma altındaki Suriyelilerin eğitim, sosyal ve ekonomik uyum alanlarında desteklenmesi amacıyla Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünce yürütülen ''Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi'' bağlamında Eyyübiye Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde uygulamaya konulan Öğrenci Destek Paketleri Tanıtım Etkinliğine katıldı. Etkinlikte bulunan öğrencilerle birebir konuşan Genel Müdürümüz onları mesleki eğitim alanında en iyiyi yakalamaları yönünde gayret göstermelerini ifade etti ve bir süre söz konusu Etkinliği izledi.

Genel Müdürümüz daha sonra Haliliye ilçesinde bünyesinde Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulunu da bulunduran Prof. Dr. Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret etti.  Ziyaret kapsamında Mehmet Nezir GÜL sınıfları gezerek öğrencilerle konuştu. Öğrencilere 'kökü mazide olan âti olma'nın önemini vurguladı. Daha sonra okul yönetimi ve öğretmenlerle toplantı yaptı. Toplantı sırasında tüm öğrencilerimizin özel olduğunu, her birinin bir diğerinden farklı yönleri bulunduğunu ve bu durum göz önüne alınarak onların yetişmesi için en azami çabanın sarf edilmesinin hem insani hem de ahlaki bir zorunluluk olduğunu belirtti. İdareci ve öğretmenlerin de bu yönde hassas olduklarına inandığını söyledi.

Mehmet Nezir GÜL bu ziyaretin ardından "stem, robotik kodlama, teknoloji ve tasarım" konularında öğretmen ve öğrencilere uygulamalı eğitimlerin verildiği Şanlıurfa Bilim ve Sanat Merkezini ziyaret etti. Burada öğrencilere, "Ülkemizin sadece ekonomik gelişmesi yeterli değil aynı zamanda bilim ve sanat alanlarında da gelişmesi zorunludur. Zaten ekonomik gelişme de bu gelişmelerle birlikte zirveye çıkacaktır. Hiç kuşkusuz ülkemizi hem ekonomik hem bilimsel hem sanatsal ve hem de yönetim alanında zirveye çıkaracak sizlersiniz. Sizlerde bu ışığı görmekteyim." şeklinde hitap etti.

Daha sonra Genel Müdürümüz, Karaköprü ilçesi Yenişehir Halk Eğitimi Merkezini ziyaret ederek burada yöneticilerden açılan kurslar ve kursiyerler hakkında bilgi aldı. Burada ilçelerdeki hayat boyu eğitimden sorumlu şube müdürleri ve Şanlıurfa'daki halk eğitimi merkezi müdürleri ile toplantı yaptı. Toplantıda katılımcılara "Hep birlikte Peygamberler şehri Şanlıurfa'da hayat boyu eğitime ilişkin sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getireceğiz. Bu bağlamda arkadaşlarımızın çalışmalarını tebrik ediyorum. Hayat boyu eğitimin Şanlıurfa'da daha da geliştirilmesi için katkılarınızı esirgemeyeceğinize dair inancım tamdır." şeklinde hitap etti. 

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL'ün çalışma ziyareti toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

    11-10-201911-10-201911-10-201911-10-201911-10-201911-10-201911-10-201911-10-201911-10-201911-10-201911-10-2019      

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.