Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Çalışma Ziyareti Kapsamında Elazığ'da

Genel Müdürümüz Çalışma Ziyareti Kapsamında Elazığ'da

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL, bir dizi çalışma ziyareti kapsamında Elazığ'a gittiler. 25 Kasım 2019 Pazartesi günü Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL Elazığ Millî Müdürü Feyzi GÜRTÜRK'ü makamında ziyaret ederek çalışmalarında başarılar diledi. 

Daha sonra Elazığ Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünü ziyaret etti. Burada Elazığ ilindeki tüm hayat boyu eğitim kurumu müdürleriyle bir çalışma toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda Genel Müdürümüz kurum müdürlerine şunları söyledi: "Hayat boyu eğitim kurumları ülkemizde herkese, her zaman, her yerde ve her şartta eğitim vermek üzere yapılandırılmıştır. Sizden isteğim tüm vatandaşlarımızın kendilerini geliştirmek için istedikleri eğitim taleplerine cevap vermeniz. Yerel imkânlarla çözemediğiniz hususları bizimle paylaşmanız. Hiç kuşkusuz biz de bu yöndeki taleplerinize en kısa zamanda cevap vererek vatandaşlarımıza destek vereceğiz. Yerel ve merkezi yönetim birbirleriyle uyum içinde çalışırsa hayat boyu eğitime yönelik bütün sıkıntılar en kısa sürede aşılır ve olumlu sahnelerle karşılaşmak mümkün olur."

Genel Müdürümüz, Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezinde Elazığ açık öğretim kurumlarından mezun öğrencilere yönelik düzenlenen diploma töreni programına Elazığ Vali Vekili Uhut Emre KOYUNCU, Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL, Elazığ Millî Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, Genel Müdürlüğümüz Açık Öğretim Daire Başkanı Ahmet Vefa GÜLER, ildeki eğitim yöneticileri ile açık öğretim kurumlarımızdan mezun öğrenciler katıldı. 

Mehmet Nezir GÜL, diploma töreni programında yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Biz insanlarımıza okumamaları için hiçbir bahane bırakmadık. Terör, göç,  maddi imkânsızlıklar veya daha farklı sebeplerle okuyamayan ve 'okuyamamak içimde bir ukde kaldı' diyen tüm vatandaşlarımızın elinden bu bahaneyi almış bulunuyoruz. Bugün ülkemizin her yerinde yaptığımız çalışmalar ve Açık Öğretim Kurumlarımız aracılığı ile artık isteyen herkes istediği kadar eğitimine devam edebilir. Hangi yaşta olursa olsun insanlarımızın okuma azmi varsa okuma imkânını da bizler sağlıyoruz.

Eğitim imkânlarının yanında ücretsiz olarak açtığımız çeşitli meslek kurslarıyla insanlarımızın hayatına yön verme mutluluğu duyuyoruz.

Ülkemizde okuma yazma bilmeyen kalmasın diyerek Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlattığımız kampanyada 1 milyonun üzerinde insanımıza ulaşarak okuma yazma öğrenmeleri için imkân sağladık. Bu kampanyada Elazığ en başarılı 6 il arasındaki yerini almıştır. Elazığ'ın ilk 3 il arasına girmesi için çalışmalarını arttırarak sürdüreceğine inanıyorum."

Genel Müdürümüzün konuşmasının ardından diploma almaya hak kazanan öğrenciler adına engelli öğrenci Mehmet ALP ve Mehmet DABAKOĞLU, açık öğretim ortaokulu ve lisesinden mezun olduktan sonra üniversite sınavlarını kazanarak Eğitim Fakültesini bitiren ve ilimize öğretmen olarak atanan Makbule ÇETİNKAYA ile cezaevindeyken açık öğretim lisesini büyük bir azim sonucu çalışarak bitiren, sonrasında da üniversiteyi kazanan mahkûm öğrenci mikrofona çıkarak başarı hikâyelerini dinleyicilerle paylaştılar. 

Diploma töreni programından sonra Genel Müdürümüz Elazığ halk eğitimi merkezi müdürlüklerince düzenlenen sergiye katıldı.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında Elazığ Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından 25 Kasım 2019 Pazartesi akşamı Elazığ Öğretmenevi'nde öğretmenlere yönelik düzenlenen  programa Genel Müdürümüz, Vali Vekili Mehmet Feyzi DÖNMEZ, Elazığ Millî Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, Genel Müdürlüğümüz Açık Öğretim Daire Başkanı Ahmet Vefa GÜLER, il ve ilçe Millî Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ile ilde görevli okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı. 

Protokol üyeleri programa katılan her öğretmene öğretmenler günü anısına birer gül sundular. Programda Mehmet Koloğlu Anadolu Lisesi ve Kaya Karakaya Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin hazırlayarak sunduğu skeç ve müzik etkinlikleri protokolden ve öğretmenlerimizden tam not aldı. 

Program öncesinde yaptığı konuşmada Genel Müdürümüz aşağıdaki hususlara dikkat çekti: "Öğretmenlik mesleği kutsal bir meslektir. Yılın sadece bir günü değil her günü öğretmenlerimize değer verilmelidir. Yine öğretmenlerimize sözle değil özle değer vermek durumundayız. Öğretmenlerimizi maddi ve manevi yönlerden destekleyici adımlar atmak bizim en önemli görevlerimiz arasındadır. Emin olun ülkemizin imkânları doğrultusunda bu adımlar zamanı geldiğinde atılacaktır. Öğretmenlerimize hayat boyu başarı ve mutluluk dilerim."

Elazığ Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonunu ziyaret eden Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL burada öğrencilerle sohbet ederek okul müdürü Bahattin ERDOĞAN'dan okul hakkında bilgi aldı. Mehmet Nezir GÜL öğrencilere 'Öğrenmek hayat boyu devam eden süreçtir. Bu süreç sizin kararlılığınız ve bizim desteğimizle tamamlanacaktır. Bizler sizlere eğitim konusunda her türlü desteği vermeye hazırız. Sizlere hayat boyu sürecek eğitim yolculuğunuzda başarılar dilerim.' dedi. Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL bu ziyaretin ardından Elazığ'daki programını tamamladı ve Tunceli'ye geçti.

 

26-11-201926-11-201926-11-201926-11-201926-11-201926-11-201926-11-201926-11-201926-11-201926-11-201926-11-201926-11-2019

 

 

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.