Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Genel Müdürlüğümüz ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü İş Birliğinde 'Sosyal Uyum Çalıştayları' Elazığ ve Malatya'da gerçekleştirildi.

Genel Müdürlüğümüz Göç ve Acil Durum Eğitim Daire Başkanlığı, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) iş birliğinde düzenlenen "Sosyal Uyum Çalıştayları"nın 20 Kasım 2019 tarihinde Elazığ'da 21 Kasım 2019 tarihinde Malatya'daki resmî okullarımızda görev yapan 200 öğretmenin katılımlarıyla gerçekleştirildi.
Genel Müdürlüğümüz ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü İş Birliğinde  'Sosyal Uyum Çalıştayları' Elazığ ve Malatya'da gerçekleştirildi.

Genel Müdürlüğümüz Göç ve Acil Durum Eğitim Daire Başkanlığı, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) iş birliğinde "Diyanet İşleri Başkanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı Personeline Yönelik Sosyal Uyum Çalıştayları'nın 20-21 Kasım 2019 tarihinde Elâzığ ve Malatya'da gerçekleşti.

Sosyal uyumun desteklenmesi amacıyla 21 ilde gerçekleştirilecek etkinliklerle, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı personeline yabancı uyruklu öğrencilere yönelik sunulan eğitim imkânları, okullara kayıt ve mevcut durum hakkında bilgilendirme yapılacaktır. 

20-21 Kasım 2019 tarihlerinde Genel Müdürlüğümüz Göç ve Acil Durum Eğitim Daire Başkanlığı görevli öğretmen Serhat TÜRKER katılımıyla etkinlikler Elazığ ve Malatya'da gerçekleştirildi. Etkinlik Göç İdaresi Genel Müdürlüğü "Uluslararası Koruma ve Geçici Koruma Altındaki Bireylerin Hak, Yükümlülük ve Sosyal Uyumları" tarafından hazırlanan sunumla başladı. Ardından Göç ve Acil Durum Eğitim Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan "Yabancı Uyruklu Öğrencilere Yönelik Eğitim Hizmetleri" videosuyla devam etti. Programda, Elazığ ve Malatya illerinde Göç ve Acil Durum Eğitim Daire Başkanlığı görevli Serhat TÜRKER tarafından "Yabancı Uyruklu Öğrencilerin Eğitim Hizmetleri" hakkında sunum gerçekleştirildi. Ayrıca UNHCR temsilcisi tarafından "Sosyal Uyum ve Birlikte Yaşam" hakkında sunum gerçekleştirildi. Program, soru ve cevapların ardından sona erdi.

 

29-11-201929-11-201929-11-2019

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.