Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Genel Müdür Sayın ALTUNEL’den Bosna-Hersek’e Ziyaret

Genel Müdür Sayın ALTUNEL’den Bosna-Hersek’e Ziyaret

 

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sayın Ali Rıza ALTUNEL  7-9 Nisan 2017 tarihleri arasında dost, bilge insan Aliya İzzetbegoviç’in kurduğu dost ülke Bosna-Hersek’te bir takım incelemelerde bulundu.

Türkiye Eğitim’deki tecrübelerini Bosna-Hersek’e aktarıyor

Sayın ALTUNEL, ziyaret kapsamında Bosna-Hersek’te bulunan Açık Öğretim Okullarını ziyaret etmiş ve Açık Öğretim Okullarının Bosna’da tanıtılarak yaygınlaştırılması yönünde çalışmalar yaptı ve ilgili ülkenin eğitimcilerine bilgi birikimlerini aktardı.

Türkiye Hayranı Boşnaklar ALTUNEL’i bağrına bastı 

Sayın Ali Rıza ALTUNEL’in üç gün süren Saray-Bosna ziyareti sırasında Boşnakların yoğun olarak bulunduğu okulları ziyareti sırasında gerek Boşnak eğitimcilerin gerekse de öğrencilerin sevgisi ile karşılanması Genel Müdürü memnun etti. 

Altunel, Mostar’da bulunan Mujaga Komadina okulunda meslektaşları ile fikir alış verişinde bulunmak üzere tertiplenen toplantıda her iki ülkenin eğitimcileri alanlarında önemli bilgi paylaşımları yaparak verimli bir çalışmaya imza attılar. Okul Müdürü Semir Sejtanik hem yaptıkları çalışmalar hakkında bilgilendirdi. Hem de ziyaretleri dolayısıyla Genel Müdürümüz Sayın Ali Rıza Altunel’e teşekkür etti.

Türkiye Cumhuriyeti Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç ve Eğitim Müşaviri Vasi Ete Hayat Boyu Genel Müdürü Altunel’e samimi bir şekilde katkı sundular 

Sayın ALTUNEL Saraybosna ziyareti sırasında Türkiye Cumhuriyeti Saraybosna Büyükelçimiz Sayın Haldun Koç’u ziyaret etti. Saraybosna Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Sayın Vasi ETE de eşlik etti.

Sayın ALTUNEL, Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç Müzesi ve Kovaçi Şehitliğindeki Kabrini Ziyaret Ederek Dua Ettiler

Ziyaret kapsamında Bosna-Hersek’in kurucu Cumhurbaşkanı Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç Müzesi ve Kovaçi Şehitliği’ndeki kabrinin de bulunduğu Anıt Mezar ziyaret edilerek ruhlarına hediye edilmek üzere şehitler ve Bilge Kral’a dualar edildi.

Ziyaret esnasında Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sayın Ali Rıza ALTUNEL İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Mostar’da ki partnerimiz Yetim Gülümseme Derneği ile ortaklaşa “Yetimler İle Buluşma” kapsamında “Yetim Gülerse Dünya Güler” Projesi kapsamındaki programa da katıldı. Mostar’ın merkezindeki okulda yapılan ödül töreninde oradaki yetim evlatlarımıza hediyeler verilerek onların yüzlerini güldürdüler.

 

13-04-201713-04-201713-04-201713-04-201713-04-201713-04-2017

 

 

 

 

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.