Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Fırat Kalkanı Bölgesinde Koordinasyon Toplantısı ve Karne Sevinci

Fırat Kalkanı Bölgesinde Koordinasyon Toplantısı ve Karne Sevinci

Fırat Kalkanı Bölgesinde Koordinasyon Toplantısı ve Karne Sevinci

Suriye’nin Cerablus bölgesinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) başlattığı Fırat Kalkanı Operasyonu ile huzura kavuşan bölgede yeni insani yaşam alanlarının oluşturulması sayesinde eğitim gören binlerce öğrenciye, Türk eğitim sistemi ve müfredatı uygulandı. Türk Eğitim Sistemine uyumlu olarak eğitim gören öğrenciler karne sevincini ve heyecanını yaşadı.

 

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sayın ALTUNEL, Proaktif Bir Çalışma Yapıyor


Türkiye’nin 81 ilini kapsayan çalışmalar ile yakından ilgilenen Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürümüz Sayın Ali Rıza ALTUNEL’in bu seferki durağı Gaziantep oldu. Sayın Altunel, 2016-2017 Eğitim Öğretim yılının kapanış töreni için Türkiye’nin verdiği destekle bu bölgede yaşam yeniden başladı. Cerablus’taki eğitim sorununun çözümlenmesinde katkı sağlayan TİKA, Muhdese İlköğretim Okulunun tadilatını ve donatımını yaptı. Bu okulda öğrenim gören öğrenciler karnelerini alarak büyük sevinç yaşadı.

 

Yetkililer Fırat Kalkanı Bölgesinde Huzurun Hâkim Olmasından Dolayı Mutlu Oldular


Bu sevince Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sayın Ali Rıza ALTUNEL, Gaziantep Vali Yardımcısı Sayın Mithat Can Kutluca, Açık Öğretim Daire Başkanı Sayın Mehmet Zeki Başyemenici, Yrd. Doç. Dr. Sayın Osman Düzgün, Gaziantep İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Cengiz Mete ve Müdür Yardımcıları ortak oldu.

 

Program Nedeni ile Genel Müdürümüz Sayın ALTUNEL, Şunları Söyledi:


“Eğitim ve öğretimlerine 5 yıl aradan sonra, yeniden kendi okullarında başlayan çocuklar, savaş psikolojisini Türkiye’nin desteği ile üzerinden atmaya çalışıyor. Bugün de bunun mükâfatı olan karnelerini alırken yüzlerindeki sevinci görmek bizi daha da mutlu ediyor. Suriyeli öğrencilerimizin eğitimi konusunda yapılan çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ederim.” 


Devlet Büyükleri Fırat Kalkanı Bölgesinin İhtiyaçları ile Yakından İlgileniyor

Fırat Kalkanı Bölgesi Koordinasyon toplantısına, Gaziantep İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Cengiz Mete ve Müdür Yardımcısı, Kilis İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Ahmet Alagöz ve Müdür Yardımcısı ile 29 Eğitim Koordinatörü katıldı. Gaziantep Valisi Sayın Ali Yerlikaya, Suriye’den gelen yerel meclis üyeleri ve eğitim koordinatörleriyle anlamlı bir toplantı yaparak bu bölgeye yapılan yardımların devam edeceğini ve kesinlikle yalnız olmadıklarını belirterek kardeşlik duygusunun giderek pekiştiğini söyledi.

Fırat Kalkanı Bölgesi Koordinasyon Toplantısı sonrasında Gaziantep Valiliğince iftar yemeği verildi. İftara Gaziantep bölgesi eğitim koordinatörleri ile Suriye Bölgesindeki yerel meclis üyeleri ve bölge koordinatörleri katıldı. İftar sonrasında Genel Müdürümüz katılımcılara gayretleri için teşekkür etti.

 

 

13-06-201713-06-201713-06-201712-06-201712-06-201712-06-2017

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.