Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Eskişehir Teknik Üniversitesi ile iş birliği ve Kurum Ziyaretleri

'Genel Müdürlüğümüz ile Eskişehir Teknik Üniversitesi arasında 16.07.2020 tarihinde iş birliği protokolü imzalandı.'
Eskişehir Teknik Üniversitesi ile iş birliği ve Kurum Ziyaretleri

          Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Eskişehir Teknik Üniversitesi arasında,  Eskişehir Olgunlaşma Enstitüsü araştırma bölümü çalışmaları kapsamında belirlenen temalar doğrultusunda iş birliğinin sağlanması amacıyla; Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük ve Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu arasında 16.07.2020 tarihinde protokol imzalandı.

           Protokol töreninde konuşan Genel Müdürümüz Yusuf Büyük; "Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü yediden yetmişe vatandaşa dokunduğumuz, temas ettiğimiz bir genel müdürlüktür. Bu açıdan hem kurs hem de kursiyer sayılarının arttırılması, kursların niteliğinin ve niceliğinin yükseltilmesi konusunda illerimizdeki üniversitelerden istifade ediyoruz. 12 Ekim 2019'da tanıtımını yaptığımız, Sayın Cumhurbaşkanımızın ve eşi Sayın Emine Erdoğan'ın desteklediği "Olgunlaşma Enstitülerinin Kapasitesinin Geliştirilmesi Projesi" kapsamında olgunlaşma enstitülerimizin ivme kazanmasını bekliyoruz. Bu protokol ile Eskişehir Olgunlaşma Enstitüsü'nün bugüne kadarki başarısının daha da artacağına inanıyorum. Çünkü üniversiteler bizim kültürel ve sosyal hayatımıza ivme kazandıran en önemli kuruluşlardır. Bu nedenle, üniversiteler ve bünyelerinde bulunan akademisyenlerin bizlere katkı sağlayacağı inancı ile olgunlaşma enstitüleri ile üniversitelerin iş birliklerinin arttırılması gerektiğini düşünüyorum" dedi. Katkılarından dolayı  Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu'na ve projede emeği geçen herkese teşekkür diyorum." dedi.

          İmza töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu ise; Eskişehir Olgunlaşma Enstitüsü'nün 60 yıldan bu yana öz kültürümüzde önemli bir yeri olan Türk El Sanatları'nı araştırarak özelliklerini koruyup geliştiren, günümüze çağdaş yorumlar getiren ve gelecek kuşaklara miras bırakmayı amaçlayan bir eğitim anlayışı içerisinde olan önemli bir kurum olduğunu vurguladı. Ayrıca ' İş birliği kapsamında yapılacak dayanışmalar eğitim?öğretim kalitesinin artırılmasında, projeler geliştirilip yürütülmesinde; daha da önemlisi sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlenmesinde önemli rol oynayacaktır. Genel müdürlüğünüzle böyle bir iş birliğine gidildiğinden dolayı mutluluğumu ifade ediyor, çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi. 

        Protokolün imzalanmasının ardından Genel Müdürümüz Yusuf Büyük, Odunpazarı Halk Eğitimi Merkezi ve Eskişehir Olgunlaşma Enstitüsünü ziyaret etti. Atölyeleri ve derslikleri gezerek eğitim ve üretim alanlarını yerinde inceledi. Emeği gecen yönetici, öğretmen, usta öğretici ve tüm personele teşekkür etti. Daha sonra Genel Müdürümüz Yusuf Büyük,  ilçe milli eğitim müdürleri ve halk eğitimi müdürleri ile değerlendirme toplantısı yaptı.

       Toplantıdan sonra Eskişehir Valiliğine yeni atanan Vali Sayın Erol Ayyıldız'ı ziyaret eden Genel Müdürümüz Yusuf Büyük,  Ayyıldız'a yeni görev yerinde başarılar diledi.

 

17-07-202017-07-202017-07-202017-07-202017-07-202017-07-202017-07-202017-07-202017-07-202017-07-202017-07-2020

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.