Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Epale Ulusal Koordinatörler Ulusal Konferası Başarıyla Gerçekleşti

"EPALE (Avrupa Yetişkin Öğrenimi Elektronik Platformu) Ulusal Koordinatörler Ulusal Konferansı, 27-28 Haziran 2019'da Ankara Başkent Öğretmenevinde başarıyla gerçekleştirildi.
Epale Ulusal Koordinatörler Ulusal Konferası Başarıyla Gerçekleşti

Avrupa'da öğretmenler, eğitimciler, araştırmacılar, akademisyenler, politika yapıcılar ve  yetişkin öğrenmede profesyonel bir role sahip olan tüm kurum ve kuruluşların buluştuğu, herkes için çok dilli, üyeliğe açık online bir platform olan, Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Komisyonu tarafından eş finanse edilen ve Genel Müdürlüğümüzce yürütülen EPALE (Avrupa Yetişkin Öğrenimi Elektronik Platformu) projesi, üçüncü fazının ilk konferansı olan "Ulusal Koordinatörler Ulusal Konferansı", Ankara Başkent Öğretmenevinde 27-28 Haziran 2019'da başarıyla gerçekleştirdi. 

Konferans, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Eğitim Politikaları Daire Başkanı Sayın Esat Tektaş'ın açılış konuşmalarıyla başladı. Platforma 38 üye ülke arasında kullanıcı sayısı sıralamasında birinci sırada olan EPALE Türkiye il koordinatörlerinin katılımı, platformun kullanımı, dünü bugünü ve geleceği hakkında yapılan panelle devam ederken, alanında uzman akademisyenlerin yetişkin eğitiminin önemi, kapsamı, Türkiye'de yetişkin eğitimi gibi başlıklarda katkıları ile nihayetlendi. 

  04-07-201904-07-201904-07-2019    

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.