Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Epale Marmara Ve İçanadolu Bölgesel Çalıştayları Başarıyla Gerçekleşti

EPALE (Avrupa Yetişkin Öğrenimi Elektronik Platformu) Marmara ve İç Anadolu Bölgesel Çalıştayları, 24-25 Nisan´da Bursa´da, 2-3 Mayıs´ta Ankara´da başarıyla gerçekleştirildi.
Epale Marmara Ve İçanadolu Bölgesel Çalıştayları Başarıyla Gerçekleşti

Avrupa´da öğretmenler, eğitimciler, araştırmacılar, akademisyenler, politika yapıcılar ve  yetişkin öğrenmede profesyonel bir role sahip olan tüm kurum ve kuruluşların buluştuğu, herkes için çok dilli, üyeliğe açık online bir platform olan EPALE (Avrupa Yetişkin Öğrenimi Elektronik Platformu) projesi, yeni dönemine Marmara ve İç Anadolu Bölge Çalıştaylarıyla başladı. 

Bölge illerden gelen, geneli Halk Eğitimi Merkezi İngilizce ve Bilişim Teknoloji branşı öğretmenler ile yetişkin eğitimi alanında uzman akademisyenlerin katılımıyla  gerçekleşen çalıştayda, EPALE´nin aktif kullanımı üzerine çalışmalar ve yetişkin eğitimi üzerine sunumlar ile aktiviteler yapıldı.

Platforma üye 36 ülke arasında kullanıcı sayısında birinci sırada olan Türkiye, projenin üçüncü olan bu yeni fazında, yedi bölgede yapacağı çalıştaylarda hem EPALE´yi yetişkin eğitimi alanındaki eğitimciler ve uzmanlara tanıtacak hem de akademisyenlerin katkılarıyla ülkemizin yetişkin eğitimine katkı sağlayacaktır.

    08-05-201908-05-201908-05-2019    

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.