Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

e-Yaygın´da Engeller Kalkıyor

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı koordinesinde yürütülen çalışma ile görme engelli bireylerin iletişim özgürlüğünü ve bilgiye erişim kolaylığını sağlamak amacıyla “Engelsiz e-Yaygın” uygulaması başlatıldı.
e-Yaygın´da Engeller Kalkıyor

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün engelleri kaldıran uygulaması görme engelli vatandaşların da e-Yaygın sistemi erişimine imkân sağladı.

e-Yaygın sisteminin e-Devlet entegrasyonundan sonra şimdi de görme engellilerin bilgiye erişimine imkan sağlayan “Engelsiz e-Yaygın” hayata geçirildi.

28-07-2017

 

 e-Yaygın sistemi giriş sayfasına eklenen sesli erişim ikonu ile görme engelli vatandaşlarımızın kurslar hakkında bilgi alması, kurslara kayıt olması, devam ettikleri kurslara ait belgelere erişimleri imkanı sağlandı.

İletişim özgürlüğünü, bilgiye erişim kolaylığını sağlayan bu sistemle görme engelliler de hayat boyu öğrenmenin sesine kulak verebilecekler.

 

 

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.