Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

e-Konferans yöntemiyle e-Yaygın Sistemi eğitiminin ikincisi gerçekleştirildi

     
e-Konferans yöntemiyle e-Yaygın Sistemi eğitiminin ikincisi gerçekleştirildi

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı yaygın eğitim kurumları tarafından sürdürülen eğitim faaliyetlerine ilişkin iş ve işlemlerin internet ortamında yürütüldüğü ve kayıtlarının tutulduğu elektronik sistem olan e-Yaygın Sistemi ile ilgili olarak 10.05.2017 Çarşamba günü, 10.00-16.30 saatleri arasında Bakanlığımız Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda ikincisi düzenlenen e-Konferans yöntemiyle eğitim gerçekleştirilmiştir. 

Eğitime; 81 il genelinde İl/İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerinde Hayat Boyu Öğrenmeden sorumlu şube müdürleri, şefler ve diğer personelden e-Yaygın Sistemini aktif olarak kullananlar ile 987 Halk Eğitimi Merkezi, 11 Turizm Eğitim Merkezi ve 18 Olgunlaşma Enstitüsünde görev yapan yöneticilerin katılımıyla 300 bağlantı noktasında 3000’in üzerinde personelin katılımı sağlanmıştır.

Eğitimin açılış konuşmasını yapan Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürümüz Sayın Ali Rıza ALTUNEL, yurt içinde yaptığı ziyaretler esnasında e-Yaygın Sistemi ile ilgili son dönemlerde yapılan geliştirme çalışmaları ile ilgili olumlu dönüşler aldığını belirterek yapılan çalışmalardan dolayı İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanlığı ile Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına teşekkürlerini iletti. 

Eğitim sunumlarını Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı e-Yaygın Birimi görevlileri Sinan Gül ve Mehmet Emin Kaya gerçekleştirmiş olup öğleden sonraki oturumda İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanlığı Şube Müdürü Şeyda Kocacık, e-Yaygın koordinatörü Ertuğrul Ünlü, Ali Fuat Eren ve Eğitim Politikaları Daire Başkanlığı Eğitim Uzmanı Mehmet Zeki Oktay tarafından katılımcıların soruları cevaplandırılarak interaktif bir eğitim gerçekleştirilmiştir. 

İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanımız Sayın Cengiz Orta e-Yaygın Sistemindeki geliştirme çalışmalarının hız kesmeden devam edeceğini belirterek çalışmalarından dolayı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına ayrıca programa katılımlarından dolayı katılımcılara teşekkürlerini iletti.      

 

 

11-05-201711-05-201711-05-201711-05-2017

 

 

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.