Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

e-Devlet Uygulamalarında Bir Hizmet Daha “Belge Durumu”

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanlığı    e-Yaygın birimi tarafından hazırlanan “Belge Durumu” belgesi e-Devlet Kapısında hizmete girmiştir.   
e-Devlet Uygulamalarında Bir Hizmet Daha “Belge Durumu”

Genel Müdürlüğümüz İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanlığı tarafından e-Devlet Kapısında ve e-Yaygın sisteminde yeni uygulamalar yapılmaya devam ediyor. 

“Belge Durumu” belgesi e-Devlet Kapısı uygulamalarında yer alarak tüm vatandaşlarımızın erişimine açılmıştır.

e-Devlet uygulaması içinde Millî Eğitim Bakanlığı sayfasında yer alan “Yaygın Eğitim Sertifika Belgesi Sorgulama” ekranından belgeye ulaşılabilmektedir. 

Bu belge ile tüm vatandaşlarımız hayat boyu öğrenme kurumlarından aldıkları kurs bitirme belgelerine e-Devlet Kapısı uygulaması sayesinde ulaşabileceklerdir. Kare kod ve barkod sistemi ile üretilen bu belgeler herhangi bir resmî onay ya da imzaya gerek olmadan kullanılabilmektedir. Böylelikle vatandaşlarımızın belgelerini almak için kurumlarımıza gitme zorunluluğu ortadan kaldırılarak büyük bir kolaylık sağlanmıştır.

Bu belgenin doğruluğu https://www.turkiye.gov.tr adresinde veya mobil cihazlara yüklenebilen e-Devlet Kapısına ait barkodlu belge doğrulama uygulaması vasıtası ile belgenin üzerindeki kare kod okutularak kontrol edilebilmektedir.

Ayrıca e-Yaygın sisteminde yeni uygulamalar devam ediyor. Hayat Boyu Öğrenme Kurumları tarafından kullanılan rapor ekranlarında merkezlerimizin işlerini kolaylaştıracak bir uygulama olacak “Günlük Kurs Yeri Raporu” hazırlanarak            e-Yaygın sisteminde kullanılmaya başlanmıştır.

 

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.